امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۵:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16499
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۳
تعداد بازدید: 109
علی‏اکبر شریعت امروز در گفت‏وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در شرق استان تهران با تبریک فرا رسیدن هفته قوه قضائیه اظهار ...

علی‏اکبر شریعت امروز در گفت‏وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در شرق استان تهران با تبریک فرا رسیدن هفته قوه قضائیه اظهار داشت: شهید مظلوم، آیت‏الله دکتر بهشتی به عنوان معمار دستگاه قضا پس از انقلاب شکوهمند اسلامی در کشور محسوب می‏شوند.

وی گفت: آن شهید بزرگوار در اوایل انقلاب مدتی به عنوان رئیس دیوان عالی کشور که در آن زمان بالاترین مرجع قضایی بود، به فعالیت و خدمت مشغول بودند و به همان نسبت که از ارکان انقلاب محسوب می‏شدند، به دستگاه قضا اهتمام داشتند.

رئیس دادگستری شهرستان فیروزکوه افزود: شهید بهشتی همچنین در رابطه با خدمت به مردم توجه و عنایت ویژه‏ای داشت؛ به طوری که می‏فرمود «ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت».

وی تصریح کرد: خدمات شایان توجه آن شهید بزرگوار در دستگاه قضا و همچنین به عنوان یکی از بزرگان انقلاب قابل اغماض و چشم‏پوشی نیست.

شریعت خاطرنشان کرد: یکی از خدمات شایان توجه آن بزرگوار، ایجاد پلیس قضایی بود که بعدها به خاطر برخی مسائل حذف شد.

رئیس دادگستری شهرستان فیروزکوه ادامه داد: پلیس قضا از مراجعی بود که در راستای اجرا و ابلاغ احکام، ابلاغیه‏ها و . . . به مردم اهتمام داشت و گردش کار در دستگاه قضا را آسان ساخته بود.

شریعت بیان داشت: امروز ارزش و اهمیت آن خدمت و مشکلاتی که در نبود پلیس قضایی در دستگاه قضا و سطح جامعه ایجاد شده، بر همگان روشن و آشکار شده است که امیدواریم مجدداً احیا شود.

وی یادآور شد: دستگاه قضا فقط اختصاص به دادگستری و دادسرا ندارد، بلکه اداراتی نظیر ثبت اسناد و املاک، سازمان زندان‏ها و دیوان عدالت اداری نیز به عنوان مراجع قضایی در سطح جامعه به شمار می‏آیند.
انتهای پیام/2568/ح20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها