امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 164992
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 184
به گزارش پیروان موعود، هر سال، رهبران مسلمان با نگاه به ماه، تاریخ عید قربان، یکی از مهمترین اعیاد اسلامی را پیش‌بینی می‌کنند. حبیب ...

به گزارش پیروان موعود، هر سال، رهبران مسلمان با نگاه به ماه، تاریخ عید قربان، یکی از مهمترین اعیاد اسلامی را پیش‌بینی می‌کنند.

 حبیب احمد در مورد احتمال هم‌زمان شدن عید قربان با سالگرد حادثه یازدهم سپتامبر گفت: ممکن است بعضی از مردم بخواهند از این هم‌زمانی داستانی به وجود بیاورند. به راحتی می‌توان پیش‌بینی کرد که برخی از مردم هم دچار سوءتفاهم شوند و تصور کنند که مسلمانان سالروز ۱۱ سپتامبر را جشن گرفته‌اند.

همزمان شدن روز عید قربان با پانزدهمین سالگرد حملات تروریستی یازدهم سپتامبر سبب نگرانی مسلمانان شهر نیویورک و سراسر آمریکا شده است.

رابرت مک‌کو، مدیر امور دولتی شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی می‌گوید: این مسئله اکنون در ذهن همه رهبران مسلمان آمریکا است.

وی با اشاره به حادثه تروریستی یازده سپتامبر که آغازگر فصل جدید از اسلام‌هراسی در آمریکا بود، گفت: ما هم مانند همه مردم عزادار شدیم. ما آن روز را به یاد می‌آوریم نه به این خاطر که مسلمان هستیم بلکه به این خاطر که شهروندان آمریکایی هستیم.
 
با این حال، مسئولان مسلمان آمریکا از ائمه جماعات و رهبران جوامع خواسته‌اند که ضمن مذاکره با مقامات از برقراری امنیت در این روز اطمینان حاصل کنند. رؤسا و مدیران مراکز اسلامی آمریکا در این راستا اقداماتی را آغاز کرده‌اند.

مرکز اسلامی جامائیکا در شهر کوئینز نیویورک یکی از این مراکز اسلامی است که با دعوت از همسایگان غیرمسلمان و رهبران ادیان، تلاش می‌کند که آنان را با اسلام و سنن اسلامی به ویژه عید قربان آشنا کنند.

برگزاری مراسم دعا برای قربانیان حادثه یازده سپتامبر نیز از دیگر برنامه‌هایی است که توسط این مراکز برگزار می‌شود.

ابراهیم، کازرونی، امام جماعت مرکز اسلامی آمریکا در شهر دیربورن می‌گوید: مسلمانان باید مانند هر سال در نماز عید قربان شرکت کنند، گوشت قربانی یا پول اهدا کنند و ضیافت‌های دوستانه و خانوادگی داشته باشند اما باید مراقب هم باشیم.

آخرین اخبار
پربازدید ها