امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165010
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۱۸
تعداد بازدید: 407
آنچه نویسندگان آمریکایی القا می کنند
ریچاردسون در دو کتاب پیشین خود درصدد اثبات این ادعا بود که منجی مسلمانان، حضرت مهدی (عج)، همان ضدمسیح کتاب مقدس است و پیامبری که همراه مهدی علیه السلام می آید، پیامبری دروغین است. وی در این مستند عینا همان مطالب را تکرار می کند.

آنچه نویسندگان آمریکایی القا می کنند

به گزارش پیروان موعود؛«شاهدان آخرالزمان» فیلم مستندی است که جوئل ریچاردسون در اکتبر 2014 (مهرماه 1393) روانه بازار کرد. ریچاردسون که با نوشتن کتاب های بسیار پرفروش همچون «ضدمسیح اسلامی»  و «هیولای خاورمیانه» ، یکی از بنیانگذاران نظریه تطبیق ضد مسیح بر منجی اسلامی به حساب می آید، در این مستند نیز در پی تصویرسازی گفته های خویش برآمده است.

 

«شاهدان آخرالزمان: اسرائیل، اسلام و حقایقی آشکارشده از بازگشت مسیحا» عنوان یکی از آخرین تولیدات جوئل ریچاردسون با همکاری موسسهWND است.

وی که ماه ها در سایت خود به تبلیغ و جمع آوری اعانه برای ساخت این مستند اقدام می کرد، بالاخره از آن رونمایی نمود و جالب آن که فروش این مستند همزمان و همگام با چاپ آخرین کتاب وی یعنی «وقتی یک یهودی بر جهان حکمرانی می کند: کتاب مقدس در مورد نقش واقعی اسرائیل در برنامه نهایی خداوند چه می گوید؟» بود و عملا محتوای نهایی هردو محصول، لزوم حمایت از اسرائیل جهت تسهیل و تعجیل (!) در بازگشت حضرت مسیح بر جهان بوده است.

 

 جوئل ریچاردسون این مستند 70 دقیقه ای را خود نویسندگی و کارگردانی کرده است. وی برای تهیه این مستند حداقل به سه کشور فلسطین اشغالی (اسرائیل)، ترکیه و نیز مصر سفر کرده و با چند کشیش و یا مفسر کتاب مقدس و نیز چند کاهن یهودی – برای تایید نظرات خود- مصاحبه نموده است.

نکته جالب آن که وی در این مستند بخشی از مصاحبه خود در چندسال گذشته با عدنان اکتاراستفاده کرده تا برخی صاحب نظران مسلمان (!) را نیز هم نظر با خود نشان دهد.

 

در بخشی از نوشته پشت جلد این مستند چنین می خوانیم:

 آیا بازگشت عیسی مسیح زودتر از آن چیزی است که شما تصور می کنید؟ مهمترین نشانه های پیشگویی شده که اکنون در زمین در حال رخ دادن است، چیست؟ بنابر مستندات و پیشگویی های کتاب مقدس، چه اتفاقاتی پس از انقلاب عربی در خاورمیانه رخ خواهد داد؟ چه وقایع دیگری در کتاب مقدس در مورد این دوران پیشگویی شده و کمتر کسی از آن مطلع است؟

 

مستند «شاهدان آخرالزمان» شما را به سفری عالی به قلب جهان کتاب مقدس می برد و با شما تا خط اول انقلاب های خاورمیانه همراه می شود تا پاسخ هایی تکان دهنده را برای سوالات بالا کشف کند.

 

«شاهدان آخرالزمان» با فیلمبرداری از چندین کشور و استناداتی متعدد از رهبران جهانی مسیحی، کشیشان، الهی دانان و مبلغان مذهبی،  اثبات می کند که کدامیک از پیشگویی های کتاب مقدس در مورد آخرالزمان هم اکنون در زمین در حال رخ دادن است و باید در انتظار چه وقایع دیگری در آینده باشیم.

  

ریچاردسون در این مستند به 8 نشانه آخرالزمانی اشاره می کند که به زعم وی کتاب مقدس به عنوان نشانه های پیش از آمدن عیسی مسیح در آخرالزمان مطرح کرده و اکنون محقق شده و یا در حال تحقق هستند. این 8 نشانه عبارتند از:

 

 1.تشکیل دوباره دولت اسرائیل در سال 1948: ریچاردسون همچون بسیاری کشیشان صهیونیست مسیحی، اشغال فلسطین توسط صهیونیست ها در سال 1948 و تشکیل دولت غاصب اسرائیل را نشانه ای خدادادی از آخرالزمان و بازگشت مسیح قلمداد می کند.

 

 2.تمایلات همگانی (!) به بازسازی معبد سلیمان: جالب آنکه وی حتی معتقد است بسیاری مسلمانان نیز خواهان ساختن این معبد هستند و در این راه از کلام عدنان اکتار شاهد می آورد!

 

 3.ظهور پیامبران دروغین و منجی مسلمانان (مهدی): ریچاردسون در دو کتاب پیشین خود درصدد اثبات این ادعا بوده که منجی مسلمانان (مهدی) همان ضدمسیح کتاب مقدس است و پیامبری که همراه مهدی می آید، پیامبری دروغین است. وی در این مستند عینا همان مطالب را تکرار می کند.

 

 4.باب 11 کتاب دانیال نبی و بهار عربی: وی مدعی است ظهور شورش هایی در کشورهای اطراف فلسطین (اسرائیل) در باب 11 کتاب دانیال از جمله کتب عهد عتیق پیشگویی شده است.

 

 5.باب 19 کتاب حزقیال نبی و مصر: او وقایع چندسال اخیر در مصر (ظهور و سقوط اخوان المسلمین و مرسی) را نیز به پیشگویی های باب 19 حزقیال مرتبط می داند.

 

 6.ظهور ترکیه قدرتمند: ریچاردسون تشکیل کشوری در شمال فلسطین (اسرائیل) در آخرالزمان را از جمله پیشگویی های کتاب مقدس می شمارد و آن را بر قدرت گرفتن اردوغان و حزب وی و آرزوی او برای خلافت و تشکیل مجدد امپراطوری عثمانی تطبیق می دهد.

 

 7.ظهور داعش در عراق و سوریه: ریچاردسون ظهور داعش را نیز از پیشگویی ها می شمارد.

 

 8.ظهور یهودی ستیزی و ضدیت با یهودیان در سراسر جهان: ریچاردسون با اذعان به مخالفت جهانی با اقدامات ضدانسانی صهیونیست ها در سراسر جهان، در مقام دفاع از اسرائیل و صیهونیسم برآمده و این گونه مخالفت ها را در تناقض با حمایت خدا از یهود (!) دانسته ولی در عین حال ظهور این مخالفت ها را نیز از پیشگویی های کتاب مقدس می داند که در حال وقوع است.

 

این مستند – به خلاف تبلیغات پررنگ خود- از ساختار، سناریو و تصویری جذاب برخوردار نیست و روالی کند و خسته کننده دارد. شاید اشکال بزرگ کار ریچاردسون، اعتماد به نفس بالای وی در کارگردانی و نویسندگی بوده است که از تحسین های متعدد هم مسلکانش به او تلقین شده است!

 

 تمایلات صهیونیستی ریچاردسون در این مستند کاملا آشکار است اگرچه او سعی کرده گفته های موردنظر خود را در مصاحبه با برخی شخصیت های یهودی و مسیحی موجه جلوه دهد.

 

 از آنجا که تفسیرها و ایده های ریچاردسون حتی در میان اوانجلیستها مخالفان و منتقدانی دارد، وی نتوانسته از شخصیت های شناخته شده تر در این حوزه برای اثبات ادعاهایش در این مستند بهره بگیرد.

 

بررسی و نقد: زهیر دهقانی آرانی 

آخرین اخبار
پربازدید ها