امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۸:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165021
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۳۹
تعداد بازدید: 225
به گزارش پیروان مــوعــود، مرکز روسی حمیمیم ویژه نظارت بر آتش بس در سوریه از ثبت ۸ مورد نقض آتش بس از سوی تروریست ها طی ۲۴ ساعت گذشته در استان های ...

به گزارش پیروان مــوعــود، مرکز روسی حمیمیم ویژه نظارت بر آتش بس در سوریه از ثبت ۸ مورد نقض آتش بس از سوی تروریست ها طی ۲۴ ساعت گذشته در استان های دمشق و لاذقیه خبر داد.

مرکز حمیمیم در بیانیه خود اعلام کرد که تروریست های گروه موسوم به جیش الاسلام مناطقی از حومه دمشق از جمله عربین، حرستا، دوما، حوش دواره، القابون و همچنین جوبر در شهر دمشق را مورد حمله خمپاره ای قرار دادند.

در استان لاذقیه نیز تروریست های گروه موسوم به احرارالشام و ارتش آزاد مواضع ارتش سوریه در اطراف جبل ابوعلی و مرتفعات ۴۰۹ را بمباران کردند.

مرکز حمیمیم در عین حال اعلام کرد که تروریست های داعش و جبهه النصره به حملات خود برای ناکام گذاشتن آتش بس در سوریه ادامه می دهند. بر این اساس تروریست ها طی ۲۴ ساعت گذشته مناطق متعددی از شهر حلب از جمله الانصاری، الخالدیه، لیرمون، الزهره، مدرسه نظامی، یک کارگاه و مرکز تجاری کاستلو را مورد حمله موشکی و خمپاره ای قرار دادند.

بنا بر بیانیه حمیمیم تروریست ها همچنین مناطقی از استان دمشق از جمله حوش نصری، عربین، حوش خرابو، حرستا، خان الشیخ و جوبر در دمشق را بمباران کردند.

در استان درعا نیز تروریست ها مواضع ارتش سوریه در نزدیکی تل عنتر و همچنین منطقه المحطه در شهر درعا و شهر تل سلحب را مورد حمله قرار دادند.

مرکز حمیمیم همچنین از پیوستن ۱۴ منطقه شامل ۱۰ منطقه در استان حمص و ۴ منطقه در استان لاذقیه به آتش بس در سوریه خبر داده و اعلام کرد تعداد مناطق ملحق به آتش بس به ۵۰۴ منطقه افزایش یافت. در همین حال تعداد گروه های مسلح ملحق به آتش بس بدون تغییر همان ۶۹ گروه است.

از سوی دیگر در حملات خمپاره ای تروریست های گروه موسوم به «جیش الفتح» به مناطق الفوعه و کفریا در حومه شمالی ادلب ۵ نفر زخمی شدند. همچنین حملات موشکی و خمپاره ای تروریست های گروه موسوم به جیش الاسلام به اردوگاهی در حومه دمشق ۳ کشته و ۸ زخمی برجای گذاشت.

منبع: مهر

آخرین اخبار
پربازدید ها