امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16504
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۳
تعداد بازدید: 77
محمدرضا یزدان پناه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با بیان اینکه از ابتدای اعزام حجاج این استان به سرزمین وحی تاکنون17 نفر به خاطر داشتن ...

محمدرضا یزدان پناه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با بیان اینکه از ابتدای اعزام حجاج این استان به سرزمین وحی تاکنون17 نفر به خاطر داشتن مواد مخدر از سفر بازماندند، اظهار کرد: همچنین 20نفر از همراهان این حجاج اعم از فرزندان به خاطر جلوگیری از اعزام والدین نتوانستند به این سفر معنوی عزیمت کنند.

وی گفت: این افراد حامل مواد مخدر در ایستگاه پروازی مشهد بودند که قبل از اعزام شناسایی شده و از خروج آنان به عربستان ممانعت شده است.

جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی با تاکید بر اینکه این اقدام به خاطر سختگیری‌های کشور عربستان برای حاملان مواد مخدر صورت می‌گیرد، بیان داشت: متأسفانه با وجود آموزش‌های پیش از اعزام حجاج استان برخی افراد به این هشدارها توجه نکرده و خود و همراهان از سفر معنوی به حج باز می‌مانند.

به گفته یزدان‌پناه به تمامی حجاج استان آموزش‌های مربوط به ممنوعیت حمل مواد مخدر و قوانین سخت عربستان برای حاملان مواد مخدر طی دوره‌های آموزشی قبل از سفر ارائه شده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر این دوره‌های آموزشی آزمایش‌هایی نیز از تمامی حجاج انجام شده لیکن با وجود این برخی از حجاج به خاطر اعتیاد برای مصرف این ماده افیونی را با خود حمل کرده که از خروج آنان ممانعت شده و این موضوع مشکلات زیادی را برای خود افراد ایجاد می‌کند.

وی یادآور شد: بنا بر فتوای مراجع تقلید افرادی که نمی‌توانند ترک کنند، باید از انجام این سفر معنوی خودداری کنند.

مسئول دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی، گفت: علاوه بر جلوگیری از خروج این افراد از کشور خسارت و هزینه‌های مربوط به حج نیز باید توسط این افراد پرداخت شود.
انتهای پیام/63002/ح20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها