امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16518
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۴
تعداد بازدید: 105
«سیدی ولد عبد المالک» کارشناس مسائل سیاسی موریتانیایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در نوآکشوط اظهارداشت: ...

«سیدی ولد عبد المالک» کارشناس مسائل سیاسی موریتانیایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در نوآکشوط اظهارداشت: مشارکت گسترده ایرانی‌ها در انتخابات بیانگر آگاهی نخبگان سیاسی حاکم در ایران و تاثیر آنان بر هدایت صحنه سیاسی این کشور بود.

وی افزود: رهبر ایران با تاکید بر بی طرفی نهاد مذهبی، رای دهندگان را کاملا در انتخاب خود آزاد گذشت.

عبدالمالک با اشاره به وحدت ایرانی‌ها تصریح کرد: نهاد مذهبی ایران تلاش کرد به منظور جلوگیری از تکرار سناریوی دوره قبل انتخابات ریاست جمهوری، از هرگونه تنش و یا داغ شدن صحنه سیاسی جلوگیری کند.

وی در خصوص حمایت محمد ولد عبد العزیز رئیس جمهور موریتانی از محور مقاومت شامل ایران، سوریه و ترکیه گفت: عبدالعزیز از همان آغاز در صدد تقویت روابط خود با محور مقاومت بر آمد و انگیزه او از این کار جلب تایید خارجی و نیز حمایت مالی در مقابل فشارهای اروپایی بود.

این کارشناس سیاسی با خوب توصیف کردن روابط کشورش با ایران و سوریه در خصوص تعطیلی سفارت اسرائیل در موریتانی تصریح کرد: این اقدام بر اساس محاسبات داخلی و خارجی صورت گرفته است به این معنی که در صحنه داخلی، مردم مخالف برقراری روابط با اسرائیل بوده و قطع آن را خواستار هستند.

وی در توضیح این مطلب افزود: نظام حاکم در موریتانی در تلاش است با کسب محبوبیت مردمی در انتخابات ریاست جمهوری پیروزی را از آن خود کرده و به آن مشروعیت ببخشد.

عبدالمالک تصریح کرد:  برخی کشورها مانند لیبی و ایران با استقبال از برقراری روابط با موریتانی و توسعه آن، از حضور اسرائیل در این کشور خرسند نیستند و آن را به مثابه بیماری سرطانی می دانند که ثبات و امنیت موریتانی و کشورهای منطقه را تهدید می کند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار