امروز : جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 24
۱۵:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165182
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۲۳:۱۵
تعداد بازدید: 296
به گزارش پیروان مــوعــود، خطاها و اشتباهات «دونالد ترامپ» انتخابات آمریکا را تحت تاثیر قرار داده است و این در حالی است که «هیلاری ...

به گزارش پیروان مــوعــود، خطاها و اشتباهات «دونالد ترامپ» انتخابات آمریکا را تحت تاثیر قرار داده است و این در حالی است که «هیلاری کلینتون» به دنبال سرپوش گذاشتن بر روی رسوایی ایمیل های خود است. ظاهرا او توانسته است از اتهاماتی که مربوط به استفاده وی از ایمیل های شخصی در زمان وزارت خود بود و توسط پلیس فدرال آمریکا بر او وارد شد جان به در برد. طی ماه های اخیر کلینتون عقب نشست و به رقبای خود این فرصت را داد تا با زدن اتهامات بدون سند به وی، خودشان را تخریب کنند.

اما رسوایی احتمالی دیگری برای کلینتون در ماه اخیر مطرح شد که مربوط به دسترسی خانواده کلینتون به کمک های مالی بنیاد خیریه کلینتون بود.

«بیل کلینتون» پس از پایان دوران ریاست جمهوریش در سال 2001 بنیاد کلینتون را به عنوان یک سازمان انسان دوستانه با شاخه های گوناگون و اهداف جهانی تاسیس کرد. این بنیاد در آن دوره زمانی حدود 2 میلیون دلار از مجموعه ای از اهداکنندگان مانند شرکت های بزرگ، افراد ثروتمند و دولت های خارجی دریافت کرد.

اسناد و مدارک جدید نشان می دهد که برخی از این اهداکنندگان معتقد بودند که با سخاوت و بخشش پولی شان می توانند هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا از سال 2009 تا 2013 را بخرند.

این افراد با جلساتی که با حضور کلینتون برگزار می کردند نشان دادند که به دنبال نفوذ و تاثیر گزاری بر او هستند. برخی افراد در مورد این موضوع هشدار دادند. دولت های خارجی و نهادهای حقوقی بنیاد کلینتون را به عنوان وسیله ای برای جلب حمایت وزیر امور خارجه تصور می کردند.

از آن تاریخ به بعد بود که هیلاری کلینتون سعی کرد تا تمام مبالغ اهدایی به این بنیاد را در ظاهر امر پنهان نماید و تمام درخواست ها برای ملاقات با دیگران را رد کند.

اما ایمیل های اخیر که توسط دیده بان قضایی آمریکا که یک گروه محافظه کار است، منتشر شد شک و تردید نسبت به هیلاری را افزایش داد. زیرا تمامی شاخه های بنیاد کلینتون میزان کمک های اهدایی را آشکار نکرده اند.

علاوه بر این مستندات اخیر نشان می دهد که برخی افراد تحت فشار قرار گرفتند تا به بنیاد کلینتون کمک کنند و از این طریق به راحتی بتواندد به هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه دسترسی پیدا کنند.

برخی از این ایمیل ها نشان می دهد که یکی از دستیاران کلینتون برای ملاقات «سلمان ابن حمد» ولیعهد بحرین قرار ترتیب داده است.

«داگ بند» دستیار کلینتون می گوید که ولیعهد بحرین یکی از دوستان و حامیان بنیاد کلینتون محسوب می شده و مبلغ 32 میلیون دلار به این بنیاد کمک کرده است.

اسناد و مدارک نشان می دهد بیش از نیمی از افرادی که از بیرون از دولت آمریکا با کلینتون ملاقات کرده و یا با او تماس تلفنی داشته اند (85 نفر از مجموع 154 نفر) اهدا کنندگان کمک های ملی به بنیاد کلینتون بوده اند.

برخی از اهداکندگان دیگر نیز می توانستند با دیپلمات های ارشد آمریکایی بازدید کنند.

دستیاران فعلی کلینتون بر این باورند که امور سیاسی آن ها نسبت به نامزد جمهوریخواهان «دونالد ترامپ» از شفافیت بیشتری برخوردار است و ترامپ و شبکه تجاری وی هنوز اظهارنامه مالیاتی خود را منتشر نکرده است.

این موضوع برای هیلاری کلینتون یک خطر محسوب می شود زیرا هرچه مدارک بیشتری علیه او در این باره پیدا شود ارتباط میان مبالغ اهدایی به بنیاد کلینتون و میزان دسترسی افراد به وزیر امور خارجه نیز شفاف تر می شود.

دادگاه به کلینتون تا روز 29 سپتامبر فرصت داده تا با سوگند خود، به این اتهامات پاسخ دهد.

در صورت پیروزی کلینتون در انتخابات، بیل کلینتون گفته است که از هسئتم دیره بنیاد کلینتون بیرون خواهد آمد و این بنیاد دیگر نمی تواند از تجار، منابع و دول خارجی کمک های مالی دریافت کند.

رقبا و دشمنان کلینتون این سوال را مطرح می کنند که اگر کمک مالی به بنیاد کلینتون به عنوان یک راه عادی موجب می شده تا اهدا کننده بتواند با وزیر امور خارجه آمریکا دیدار کند، آیا این روند در زمانی که کلینتون رئیس جمهور آمریکا می شود تکرار نخواد شد؟

طب نظرسنجی های اخیر کلینتون هنوز از ترامپ آرا بیشتری دارد اما بسیاری از افراد بر این باورند که موضوع مبالغ اهدایی به بنیاد کلینتون که با ملاقات با وزیر امور خارجه ارتباط مستقیم داشته می تواند در مناظره اول میان این دو نامزد که در روز 26 سپتامیر برگزار می شود، برای کلینتون مشکل ایجاد کند.

به نظر می رسد که دونالد ترامپ باید از این نقطه ضعف کلینتون بهترین استفاده را بکند زیرا این تنها فرصت ترامپ برای از دور خارج کردن کلینتون محسوب می شود.

آخرین اخبار
پربازدید ها