امروز : شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - 2019 September 21
۱۷:۳۶
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165202
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۱۰
تعداد بازدید: 294
به گزارش پیروان مــوعــود؛ یک مقام آگاه دولت بریتانیا که نامش فاش نشده، تاکید کرد: ترزا می نخست وزیر بریتانیا مایل به همکاری با روسیه در خصوص مسائل ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ یک مقام آگاه دولت بریتانیا که نامش فاش نشده، تاکید کرد: ترزا می نخست وزیر بریتانیا مایل به همکاری با روسیه در خصوص مسائل امنیتی است، هر چند دو کشور شاید اختلافاتی بر سر سایر مسائل بین المللی داشته باشند.

انتظار می رود که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و ترزا می نخست وزیر بریتانیا در حاشیه نشست گروه 20 در چین، نشست دوجانبه‌ای را داشته باشند.

نشست گروه 20 در چین طی امروز یکشنبه و فردا برگزار خواهد شد. این منبع آگاه افزود: دیدگاه نخست وزیر بریتانیا این است که ما باید همکاری امنیتی با روسیه را افزایش دهیم ولی در عین حال ممکن است در خصوص بسیاری از مسائل اختلاف نظرهایی بین مسکو و لندن وجود داشته باشد.

در ماه آگوست، پوتین و ترزا می برای نخستین بار به صورت تلفنی گفتگو کردند و سطح کنونی روابط دو کشور را مورد ارزیابی قرار دادند.

در جریان این گفتگوی تلفنی که به درخواست بریتانیا انجام شد، رهبران دو کشور نارضایتی خود را از وضعیت کنونی روابط و همکاری های سیاسی و اقتصادی اعلام کردند.

پوتین و ترزا می موافقت کردند تا گفتگوها بین سرویس های اطلاعاتی دو کشور برای افزایش همکاری در زمینه امنیت هوانوردی ارتقا یابد.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار
پربازدید ها