امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16530
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۴
تعداد بازدید: 232
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «نوری المالکی» نخست وزیر عراق دخالت خارجی در سوریه و تسلیح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «نوری المالکی» نخست وزیر عراق دخالت خارجی در سوریه و تسلیح طرف‌های نزاع را محکوم کرد و افزود: ما نگران بحران سوریه هستیم و فکر نمی‌کنیم که کسی بتواند که آینده سوریه پیش بینی کند.

مالکی افزود: تا کنون اجازه نداده‌ایم حتی یک قبه سلاح از عراق به سوریه ارسال شود مگر اینکه این مسئله از روش‌های غیر قانونی صورت گرفته باشد.

وی همچنین تأکید کرد که اختلاف نظرهای موجود در منطقه را تنها از راه‌ حل های ملی می‌توان حل کرد و افزود: این مشکلات از طریق‌ راه‌حل های ارائه شده از سوی شورای امنیت یا سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب بر طرف نخواهند شد.

نخست وزیر عراق درباره توافق‌های خرید سلاح از روسیه گفت: ما برای دفاع از کشور در برابر تروریسم و برای حفظ حاکمیت ملی در کشور در برابر تجاوزهای احتمالی خارجی به سلاح نیاز داریم.

پیشتر نیز سرپرست وزارت دفاع عراق مهمترین و بزرگترین تاثیر بحران سوریه بر عراق را تجمع گروه‌های تروریستی در مناطق غربی عراق دانسته بود که نیروهای امنیتی و ارتش عراق را واداشته تا به تعقیب و پیگرد آنها دست بزند و این مناطق را هر از چندگاهی از وجود آنها پاکسازی کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها