امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165302
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۳۵
تعداد بازدید: 218
به گزارش پیروان مــوعــود؛ «عبدالحسین الغریفی»، فعال بحرینی با تاکید بر اینکه زندان‌های بحرین به شکنجه‌گاه و سرکوب وحشیانه ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ «عبدالحسین الغریفی»، فعال بحرینی با تاکید بر اینکه زندان‌های بحرین به شکنجه‌گاه و سرکوب وحشیانه زندانیان مبدل شده، گفت: رژیم آل خلیفه مسئول کامل بازداشتی‌های سیاسی است.

وی افزود: بر اساس گزارش‌های موثق بسیاری از بازداشتی‌ها مورد ضرب و شتم، شوک الکتریکی و محرومیت از دوا و درمان قرار گرفته‌اند.

الغریفی با بیان اینکه دادگاه بحرین پیگیر شکایات مربوط به شکنجه زندانیان نیست، گفت: هیچ مسئولی در بحرین به دلیل دست داشتن در نقض حقوق بشر مجازات نمی‌شود و مقامات آل خلیفه به انتقادهای نهادهای بین المللی در این زمینه اهمیتی نمی‌دهند.

این فعال بحرینی تصریح کرد: سرنوشت فعالان سیاسی در زندان‌های بحرین نامعلوم است و با مرگ تدریجی دست وو پنجه نرم می‌کنند.

«نبیل رجب»، فعال حقوق بشر بحرینی نیز، در نامه‌ای به روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز اعلام کرد: «بحرین با حدود چهار هزار زندانی سیاسی، دارای بالاترین سرانه جمعیت زندانیان (سیاسی) در خاورمیانه است».

رجب در این نامه نوشت بحرینی‌هایی که خواهان برقراری دموکراسی در این کشور هستند با «حبس، شکنجه و حتی مرگ» مواجهند.

در نامه نبیل رجب به نیویورک تایمز همچنین آمده است وزارت خارجه امریکا به‌رغم شکنجه‌گری‌های رژیم آل‌خلیفه «تحریم تسلیحاتی بحرین را که به خاطر سرکوبگری‌های بعد از قیام 2011 وضع شده بود، در سال گذشته لغو کرد».

منبع: فارس

آخرین اخبار
پربازدید ها