امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165308
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۵۰
تعداد بازدید: 255
به گزارش پیروان موعود، «انجم چوداری» مبلغ سرشناس گروه تروریستی تکفیری داعش و افراط گرایی در انگلستان، توسط دادگاه عالی این کشور مجرم ...

به گزارش پیروان موعود، «انجم چوداری» مبلغ سرشناس گروه تروریستی تکفیری داعش و افراط گرایی در انگلستان، توسط دادگاه عالی این کشور مجرم شناخته و به پنج سال و نیم حبس در زندان این کشور محکوم شد.

این مبلغ بد نام داعش، اتهام حمایت از گروه ها و حملات تروریستی در مناطق مختلف جهان را در پرونده خود دارد و در اثر تبلیغات وسیعی که برای جذب جوانان مسلمان انگلیسی به این گروه تروریستی داشته، در ماه جولای توسط دادگاه بدوی متهم شناخته شد و در نهایت این حکم توسط دادگاه تجدیدنظر نیز تایید و به گذراندن پنج و نیم سال حبس محکوم گردید.

وی در دادگاه اتهامات وارده به خود را رد کرد و آنها را اتهاماتی با مقاصد سیاسی برشمرد. در حالی این انکارها از سوی او مطرح شد که اسناد و مدارک کافی در مورد ارتباط چادوری با عاملان حملات تروریستی گذشته در لندن و دیگر مناطق جهان به دادگاه ارائه شده بود.

از جمله اتهامات مطرح شده علیه چادوری در دادگاه بریتانیا، حمایت و قدردانی از عاملان حمله ۱۱ سپتامبر به برج های دو قلوی مرکز تجارت جهانی در نیویورک و امتناع از انتقاد از عاملان حمله تروریستی سال ۲۰۰۵ شهر لندن، می توان برشمرد.

گفتنی است «انجم چوداری» پیش از این و تا سال ۲۰۰۲ میلادی مشغول به کار وکالت بود و پس از انجام اقدامات افراط گرایانه اش، از این کار برکنار شد. وی از سال ۱۹۹۹ میلادی و در اثر تبلیغات مخرب و ترویج افراط گرایی و سلفی گری و نیز جذب جوانان انگلیسی برای جنگ در خارج از مرزهای این کشور، مورد توجه مقامات امنیتی بریتانیا قرار گرفت و در نهایت در سال ۲۰۰۲ پروانه وکالت وی لغو شد. از آن زمان تاکنون تمام فعالیت های چادوری تحت نظر مقامات امنیتی قرار داشت و در نهایت این مبلغ سلفی و حامی داعش، متهم و محکوم شناخته شد.

آخرین اخبار
پربازدید ها