امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16531
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۴
تعداد بازدید: 312
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان به المیادین خبر داد که این تشکیلات به سفیر فلسطین ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان به المیادین خبر داد که این تشکیلات به سفیر فلسطین در بیروت تاکید کرده که از ثبات داخلی در لبنان حمایت کند.

عباس از سفیر فلسطین خواسته تا اجازه استفاده از سلاح تحت هیچ شرایطی را ندهد.

وی تصریح کرد که به طور شخصی تحولات جاری در لبنان را زیر نظر دارد.

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که صیدا در جنوب لبنان از عصر دیروز شاهد ناآرامی‌هایی بود که توسط گروهی از طرفداران شیخ احمد الاسیر سلفی مورد حمایت عربستان و قطر ایجاد شد.

این درگیری با هدایت برخی طرف‌ها به اردوگاه آوارگان عین الحلوه که 300 هزار فلسطینی در آنجا زندگی می‌کنند، نیز سرایت کرده و سلفی‌های مورد حمایت غرب و برخی کشورهای عربی تلاش دارند تا پای فلسطینی‌ها را به درگیری‌های طایفه‌ای در لبنان بکشانند.

این درحالی است که گروه‌های مقاومت فلسطینی در اردوگاه عین الحلوه تلاش کردند تا مانع از هرگونه دخالت آوارگان در این درگیری‌ها شوند.

پیش از این نیز برخی سرویس های اطلاعاتی منطقه با کمک کشورهای غربی، اردوگاه آوارگان فلسطینی در نهر البارود را به آشوب کشانده بودند.

کارشناسان براین باورند که گروهک‌های مسلح ساخته شده توسط دستگاه‌های اطلاعاتی عربی و غربی تلاش دارند شهر صیدا که به نوعی پایتخت جنوبی لبنان به حساب می‌آید را همانند شهر طرابلس در شمال این کشور به عرصه ناآرامی تبدیل کنند؛ این استراتژی در راستای مشغول کردن مقاومت به تحولات داخلی برای آزادی عمل تروریست‌ها در داخل سوریه است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار