امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16532
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۴
تعداد بازدید: 127
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «زی نیوز»، جان کری وزیر خارجه آمریکا برای دیداری 3 روزه با مقامات هند وارد دهلی نو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «زی نیوز»، جان کری وزیر خارجه آمریکا برای دیداری 3 روزه با مقامات هند وارد دهلی نو شد.

براساس این گزارش، جان کری در سفر خود به دهلی نو در چهارمین دور مذاکرات استراتژیک واشنگتن-دهلی نو شرکت خواهد کرد.

پیش از این آمریکا از سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری در بخش انرژی‌های پاک هند خبر داده بود.

یک هیات بلند پایه سیاسی و تجاری وزیر خارجه آمریکا را در این سفر همراهی می‌کنند.

جان کری در هند با «سلمان خورشید» وزیر خارجه این کشور درباره مسائل مهم دوجانبه، روابط خارجی، همکاری‌های دفاعی و امنیتی و همچنین مسائل انرژی و آموزشی دیدار و مذاکره خواهد کرد.

جان کری قرار است در این دیدار درباره روابط هند و پاکستان که اخیرا دچار تنش شده است و همچنین سرمایه گذاری‌های دو کشور گفت‌وگو می‌کند. 

روزنامه فایننشال تایمز درباره سفر جان کری که از روز یک شنبه آغاز شده است نوشت: وزیر خارجه آمریکا قرار است یک قرارداد فروش تسلیحات نظامی با هند امضا کند.

هند که طی 3 سال گذشته بیش از 40 میلیارد دلار صرف تجهیزات نظامی و دفاعی خود کرده است قصد دارد به منظور نوسازی و مدرنیزاسیون ارتش، 100 میلیارد دلار دیگر تا سال 2021-2022 هزینه کند.

واشنگتن به هند به عنوان یک بازار بزرگ فروش تسلیحات نظامی خود نگاه می‌کند.

براساس این گزارش، هند قرار است میلیاردها دلار تجهیزات نظامی شامل بالگرد نظامی، خمپاره انداز، سیستمهای تسلیحاتی و سیستم‌های الکترونیکی تسلیحاتی از آمریکا بخرد.

انتظار می‌رود این قراردادها تا پایان سال 2013-2014 نهایی شود.

آمریکا براساس این قراردادها، 6 هواپیمای C-130 عملیات ویژه به ارزش 1.2 میلیارد دلار از شرکت لاکهید مارتین، چندین سیستم خمپاره انداز M777 به ارزش 700 میلیون دلار، 22 بالگرد جنگی بوئینگ آپاچی به ارزش 1.2 میلیارد دلار و 15 بالگرد شینوک بوئینگ به نیروی هوایی هند واگذار می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها