امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16538
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۴
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم،تظاهر کنندگان ضمن سردادن شعارهایی علیه حکومت عربستان سعودی، با حمل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم،تظاهر کنندگان ضمن سردادن شعارهایی علیه حکومت عربستان سعودی، با حمل پلاکارد خواستار آزادی فوری زنان زندانی در این کشور شدند.

در همین حال، جوانان شهر بریده نیز با برگزاری تظاهرات و سردادن شعارهایی علیه محمد بن نایف وزیر کشور، آزادی زنان زندانی را خواستار شدند. جوانان خشمگین از همه آحاد مردم خواستند که به یاری این زنان زندانی بشتابند.

زنان نیز با برگزاری تجمعاتی ضمن محکوم کردن بی توجهی مقامات سعودی به درخواست بستگان زندانیان و سکوت در برابر زندانیان و خانواده هایشان، بر ادامه اعتراضات تا زمان تحقق همه مطالبات تاکید کردند.

مقامات عربستان سعودی دهها نفر از جمله چندین زن و کودک را در جریان سلسله تجمع هایی که در چند شهر به منظور درخواست جهت آزادی زندانیان انجام شد، دستگیر و زندانی کرده اند.

فعالان حقوق بشری می‌گویند که بیش از 30 هزار زندانی سیاسی بدون محاکمه شدن یا تفهیم اتهام در زندان‌های رژیم سعودی به سرمی برد اما این رژیم تعداد آنها را بسیار کمتر از این اعلام کرده است.

شهرهای مختلف عربستان از بیش از یکسال و نیم پیش شاهد برگزاری تظاهرات برای درخواست جهت آزادی و روی کار آمدن نظامی منتخب برآمده از خواست مردم است که با سرکوبگری رژیم سعودی و کشته یا زخمی شدن شماری از معترضان یا بازداشت و شکنجه آنها روبرو شده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها