امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165392
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۴۶
تعداد بازدید: 295
به گزارش پیروان مــوعــود، «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواه انتخابات آمریکا طی حملات انتخاباتی به رقیب دموکرات خود گفت «کلینتون از ...

به گزارش پیروان مــوعــود، «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواه انتخابات آمریکا طی حملات انتخاباتی به رقیب دموکرات خود گفت «کلینتون از محاکمه مصون است و به راحتی می تواند به دیگران شلیک کند اگر هزاران نفر شاهد تیراندازی او باشند باز هم کسی نمی تواند او را محاکمه کند.»

ترامپ در جمع 10 هزار نفری هواداران خود گفت: «خیلی‌ها هوای کلینتون را دارند و از او حفاظت می کنند. او می تواند همین حالا در این استادیوم ورزشی حضور پیدا کند و درست به سوی قلب یک نفر شلیک کند و او را بکشد و با وجود اینکه 20 هزار نفر شاهد هم در اینجا حضور دارند و ماجرا را از نزدیک می بینند ولی کسی نمی تواند او را به دادگاه بکشاند و محاکمه کند. این چیزی است که در آمریکا اتفاق می افتد.»

به گزارش نیویورک تایمز، ترامپ همواره کلینتون را یک فرد غیر متعادل و بی ثبات می داند و مکررا از عدم محاکمه وی در مورد رسوایی ایمیل هایش و همچنین دوره تصدی وزارت امور خارجه انتقاد کرده است.

نامزد جمهوریخواهان در مورد برخوردهای اخیر کشتی های ایرانی و ناوهای آمریکایی حاضر در خلیج فارس گفت اگر کشوری موجب آزار ناوهای آمریکایی شود، ناو آمریکایی ما باید با قدرت و کاربرد زور پاسخ آن را بدهد.

وی همچنین به برخورد ماه ژانویه کشتی های دو کشور اشاره کرد که طی‌ آن ایران دو کشتی گشت زن نیروی دریایی آمریکا را توقیف و آن ها را متهم به جاسوسی کرد.

ترامپ افزود: «در هر صورت زمانی که ایران ناوشکن‌های زیبای ما را با چند قایق کوچک و حقیر خود محاصره می‌کند، و برای مردم ما شاخ و شانه می‌کشد در صورتی که نباید این کار را انجام دهد، آن ها را باید در همان آب ها به گلوله بست.»

ترامپ در ادامه سخنانش از سیاست خارجی تهاجمی کلینتون انتقاد کرد.

هیلاری کلینتون نیز شب گذشته 19 شهریور ماه در منهتن به شدت از ترامپ و هوادارانش انتقاد کرد.

کلینتون گفت: «تنها 60 روز به انتخابات سرنوشت ساز ما باقی مانده است، ترامپ تنها 60 روز فرصت دارد تا به صحبت های ناشایست و زننده خود ادامه دهد و بعد از این مدت کار او تمام است. ما در محیط سیاسی متغییری زندگی می کنیم. اگر بخواهیم واقع بین باشیم باید نیمی از هواداران ترامپ را داخل سبدی که من آن را «سبد ننگین» می‌دانم بریزیم. آن ها نژاد پرست، قائل به تبعیض جنسی، مخالف با همجنس گرایی، بیگانه ستیز، اسلام ستیزهستند و متاسفانه افرادی این چنینی در آمریکا وجود دارند.»
 

منبع: تسنیم

آخرین اخبار
پربازدید ها