امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16540
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۴
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، حزب کنگره ملی حاکم بر سودان درخواست شورشیان جبهه انقلابی برای آتش بس به بهانه واکسیناسیون ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، حزب کنگره ملی حاکم بر سودان درخواست شورشیان جبهه انقلابی برای آتش بس به بهانه واکسیناسیون فلج اطفال در مناطق کردفان جنوبی از سوی نهادهای بشردوستانه را رد کرد.

قبیس احمد مصطفی، سخنگوی اداره سیاسی حزب کنگره ملی حاکم بر سودان گفت: شورشیان چگونه از واکسیناسیون کودکان سخن می گویند در حالی که در حمله به ام روابه و ابوکرشولا همین کودکان را در جلوی چشم خانواده هایشان به خاک و خون می کشیدند.

این مقام سودانی در اظهاراتی پس از نشست دائره سیاسی حزب حاکم سودان گفت:سخنان جبهه انقلابی غیر شفاف است و نشان می دهد که این شورشیان موجودیت خود را از دست داده و به دنبال آتش بس با دولت هستند اما ما با آن مخالفیم و هرگز تا سرکوب نهایی آنان اتفاق نخواهد افتاد.

وی افزود:طرف های بین‌المللی از دولت خارطوم درخواستی برای واکسیناسیون کودکان در منطقه کردفان جنوبی نداشته اند و موضع دولت در صدور مجوز برای انتقال کمک ها به جنگ زدگان در این مناطق واضح است.

نیروهای دولتی سودان در دو استان کردفان جنوبی و نیل آبی با شورشیان ائتلاف جبهه انقلابی در جنگ به سر می برند.

دولت خارطوم تاکید کرده است که اسرائیل از طریق سودان جنوبی از این شورشیان با هدف تلاش برای سرنگونی نظام سودان و در نهایت تقسیم این کشور حمایت می کند.

دولت سودان قبل از ازسرگیری جنگ با شورشیان جبهه انقلابی با آنان در آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی تحت میانجی اتحادیه آفریقا وارد مذاکره شده بود اما شورشیان با کارشکنی و مطرح کردن خواسته های غیرقانونی مذاکرات را به شکست منجر کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها