امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۰۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165414
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۱۴
تعداد بازدید: 238
به گزارش پیروان مــوعــود، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز شنبه از توافق آتش بس سوریه که توسط آمریکا و روسیه اعلام شده استقبال ...

به گزارش پیروان مــوعــود، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز شنبه از توافق آتش بس سوریه که توسط آمریکا و روسیه اعلام شده استقبال کرد و از سازمان ملل خواست تا پیشنهادات برای مذاکرات انتقال سیاسی در سوریه را آماده کند.

موگرینی در سخنانی تاکید کرد: این توافق بسیار مورد استقبال قرار می گیرد. همه طرفهای درگیری، غیر از گروه هایی که توسط سازمان ملل در فهرست سازمان های تروریستی قرار گرفته اند، باید نسبت به اجرای موثر این توافقنامه، تضمین دهند.

وی از سازمان ملل خواست تا پیشنهادات لازم برای انتقال سیاسی قدرت در سوریه را آماده کند تا مذاکرات گروه های سوری بار دیگر از سر گرفته شود.

جان کری وزیر خارجه آمریکا، روز جمعه در پایان مذاکرات با سرگئی لاوروف همتای روس خود در ژنو، از توافق بر سر نقشه راهی برای آتش‌بس سوریه و همچنین آغاز فرآیند عملیات سیاسی در این کشور جنگ‌زده خبر داد.

کری گفت: باور دارم این طرح به مذاکرات برای توقف درگیری‌ها منجر می‌شود.

جان کری تصریح کرد: امروز آمریکا و روسیه طرحی را ارائه کردند که امیدواریم به کاهش خشونت، و کاهش آلام (مردم) منتهی شود و به از سرگیری مذاکرات صلح و انتقال سیاسی قدرت در سوریه بینجامد.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار
پربازدید ها