امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۴:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16543
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۴
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه لبنانی «السفیر»، روایت‌ها و گزارش‌های امنیتی متفاوت و گاها متناقضی درباره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه لبنانی «السفیر»، روایت‌ها و گزارش‌های امنیتی متفاوت و گاها متناقضی درباره رابطه «شیخ احمد الأسیر» با سازمان تروریستی «القاعده» و دیگر سازمان‌های سلفی جهادی وجود دارد.

همان‌گونه که اطلاعات ارائه شده و مورد استفاده برای این گزارش‌ها از منابع امنیتی به ویژه در خصوص نشست اخیری که میان الاسیر و نماینده «ابو محمد الجولانی»، امیر گروه «جبهه النصره» در سوریه نیز متفاوت است.

اطلاعات به دست آمده به این نکته اشاره می‌کند که الجولانی فردی به نام ع. خ. که دارای تابعیت لبنانی است را 23 آوریل گذشته به صیدا فرستاد تا نشستی با شیخ الاسیر داشته باشد و در این نشست نماینده الجولانی به الاسیر پیشنهاد هماهنگی وی با « جبهه النصره» را داده و تاکید کرده که این هماهنگی‌ها و ابراز وفاداری‌ها به سازمان «القاعده» خواهد بود.

اما شیخ الأسیر نپذیرفته که اعلام وفاداریش به سازمان «القاعده» باشد و خواستار حمایت نظامی محرمانه می‌شود.
 
همچنین این منبع امنیتی در گفت‌وگو با روزنامه لبنانی «السفیر» تاکید کرده که شیخ الأسیر دو هفته پیش 7 قبضه سلاح ساخت استرالیا از فردی لبنانی دریافت کرده که دارای دوربین‌های دید در شب و بسیار پیشرفته هستند.

گزارش‌های امنیتی موثق بیان می‌کنند که فردی به نام «م. د. » از اعضای سازمان «فتح الإسلام» که شاخه سازمان تروریستی القاعده در لبنان به شمار می‌آید، یک ماه و نیم قبل اعلام کرد که سازمان «فتح الإسلام» تصمیم حمایت از شیخ الاسیر را در صورت وقوع هرگونه رویارویی‌های امنیتی با وی و گروهش که منظور ارتش لبنان و «حزب الله» است، را گرفته است.

این منبع امنیتی به این نکته اشاره می‌کند که تجاوز روز گذشته به ارتش لبنان اولین مورد در نوع خود نبوده، بلکه تاکنون تلاش‌های بسیاری صورت گرفته تا دستگاه نظامی لبنان به موج جدیدی از درگیری‌ها کشانده شود.

منبع مذکور در ادامه می‌افزاید: گروه مسلح وابسته به شیخ الاسیر مجهز به دستگاه‌های ارتباطی پیشرفته‌ای هستند و این گروه اقدام به نصب و راه اندازی دوربین‌های مدرن و پیشرفته‌ای بر بام شماری از ساختمان‌های موجود در بزرگراه صیدا ـ جزین کرده است.

نصب این دوربین‌ها از منطقه «القیاعه» یا همان «کوع الخروبی» آغاز شده تا پس از گذر از تقاطع «طلعة المحافظ» تا «مدرسة راهبات عبرا» ادامه یابد.

همچنین گفته شده که این دوربین‌ها توان گرفتن تصاویری دقیق در محور 360 درجه و کنترل و رصد تمام تحرکات در این بزرگراه را دارند.

در مقابل این منبع موثق امنیتی که با پرونده تروریسم در ارتباط است، توضیح داد که شیخ الأسیر «ارتباطی با سازمان القاعده» ندارد و به این نکته اشاره کرد که حتی «فتح الإسلام» نیز برخلاف آنچه گفته می‌شود، سازمانی وابسته به سازمان القاعده نیست.

این منبع در ادامه می‌افزاید: شیخ الأسیر زاییده رفتار و تعامل سیاسی ـ مذهبی لبنان است که افراد عادی از تابعیت‌های سوری و لبنانی و فلسطینی را جذب خود می‌کند و در این راه حمایت‌های مالی که از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به این گروه‌ها و افراد می‌رسد، نقش بسزایی در فراهم کردن امکان خرید سلاح برای آنها دارد».
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها