امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165434
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۴۷
تعداد بازدید: 273
به گزارش «پیروان موعود»، محمد بن نایف بن عبدالعزیز، ولیعهد عربستان و رئیس هیئت عالی حج، بمنظور همراهی ملک بن سلمان، پادشاه عربستان، و ...

به گزارش «پیروان موعود»، محمد بن نایف بن عبدالعزیز، ولیعهد عربستان و رئیس هیئت عالی حج، بمنظور همراهی ملک بن سلمان، پادشاه عربستان، و نظارت بر اجرای مناسک حج، صبح امروز (یک‌شنبه) وارد سرزمین منا شد.

 بر اساس گزارش واس، وی با هدف نظارت بر روند انتقال حجاج از مشعر به منا و کیفیت و چگونگی این انتقال و خدمات ارائه شده به مسلمانان وارد منا شده است.

این در حالی است که در مراسم حج سال گذشته (در اوایل مهر 1394) در اثر سوءمدیریت و بی‌تدبیری مسئولان سعودی، در مناسک رمی جمرات در منا، هزاران زائران خانۀ خدا جان باختند.

حدود یک و نیم میلیون مسلمان از سراسر جهان، پنج‌شنبه در مکۀ مکرمه گرد آمدند تا مراسم سالانۀ حج را آغاز کنند. بسیاری از زائرین اعلام کردند به دلیل بی‌کفایتی عربستان در تأمین امنیت حجاج به دنبال فاجعۀ منا، در این مناسک شرکت نمی‌کنند.

در پی وقوع فاجعه منا، اخیراً عربستان سعودی به بهانۀ برقراری امنیت مناسک حج، مسئولیت ساخت دستبندهای هوشمند برای حجاج بیت‌الله‌الحرام را به یک شرکت انگلیسی واگذار کرد. این شرکت همکاری نزدیکی با سرویس‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی داشته است.

آخرین اخبار
پربازدید ها