امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16548
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۴
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت که کشورش عمیقا نگران حملات سایبری سازمان‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت که کشورش عمیقا نگران حملات سایبری سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا علیه چین است.

«هوا چونیانگ» در کنفرانس خبری خود در پاسخ به سوالی درباره گزارش رسانه‌ها، مبنی بر شنود مکالمات و پیامک‌های کاربران چینی توسط آژانس‌های جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا گفت: گزارش‌های موجود دوباره ثابت کرد که چین قربانی حملات سایبری است و ما عمیقا تاسف خود را نسبت به این موضوع به مقامات آمریکایی اعلام کردیم.

وی تاکید کرد که چین قویا با همه انواع حملات سایبری و هکری مخالف است.

وی افزود: ما مایلیم گفت‌وگوها و همکاری خود را با جامعه بین‌المللی برای تضمین صلح و امنیت سایبری افزایش دهیم.

«ادوارد اسنودن» از افسران پیشین سازمان سیا و از کارمندان یک شرکت دفاعی پیمانکار آژانس امنیت ملی آمریکا طی روزهای اخیر اسناد فوق‌العاده محرمانه‌ای از شنود تلفنی و اینترنتی دولت آمریکا از میلیون‌ها شهروند آمریکایی و خارجی منتشر کرد.

بر اساس اطلاعاتی که وی منتشر کرد، سازمان امنیت ملی آمریکا از شرکت مخابراتی «ورایزن»، یکی از بزرگترین شرکت های مخابراتی آمریکا، خواسته بود تا مکالمات تلفنی و فعالیت‌های اینترنتی شهروندان را در اختیارش بگذارد.

اسنودن همچنین از طرح شنود مکالمات تلفنی و پیامک‌های کاربران چینی توسط سازمانهای اطلاعاتی آمریکا پرده برداشت.

این درحالیست که واشنگتن بارها دولت و ارتش چین را به دست داشتن در حملات سایبری علیه شرکت‌های تجاری و اقتصادی آمریکا متهم کرده است.

اتهامی که دولت چین قویا آن را رد کرده است.

آقای اسنودن پیش از منتشر شدن خبر جمع آوری اطلاعات، به هنگ کنگ سفر کرده بود، اما روز یکشنبه در پروازی آنجا را به مقصد روسیه ترک کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار