امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165488
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۵۵
تعداد بازدید: 283
به گزارش «پیروان موعود»، حیدر العبادی یکشنبه شب در بازدید از مقر فرماندهی عملیات بغداد و نشستی با فرماندهان نظامی و امنیتی، ضمن تاکید بر ...

به گزارش «پیروان موعود»، حیدر العبادی یکشنبه شب در بازدید از مقر فرماندهی عملیات بغداد و نشستی با فرماندهان نظامی و امنیتی، ضمن تاکید بر ضرورت و اهمیت تشدید تلاش های اطلاعاتی و امنیتی جهت حمایت ازغیرنظامیان در بغداد، گفت: هدف اصلی و اساسی ما تامین امنیت شهروندان است.

وی، بدون اشاره به حملات تروریستی روزهای گذشته در بغداد، به این نکته اشاره کرد که تروریسم که در جبهه های نبرد شکست های سنگینی از فرزندان قهرمان ما متحمل شده، برای سرپوش گذاشتن بر شکست هایش تلاش دارد در اوضاع امنیتی اخلال کند و نیروهای امنیتی ما نباید این اجازه را به تروریست ها بدهند.

بیانیه دفتر نخست وزیری عراق اعلام کرد که العبادی در جریان بازدید از مقر عملیات بغداد و نشست با فرماندهان، در جریان طرح های امنیتی و حفاظتی ویژه تامین امنیت شهروندان در ایام عید قربان قرار گرفت که دولت عراق برای آن تعطیلات یک هفته ای در نظر گرفته است.
طی روزهای گذشته حملات داعش بااستفاده از خودروهای بمب گذاری شده و عوامل انتحاری شدت گرفته است، بطوری که شامگاه جمعه گذشته در یک حمله سنگین در مجتمعی تجاری در خیابان فلسطین بغداد دستکم 20 تن کشته شده و دهها تن نیز زخمی شدند.

عوامل داعش شنبه شب نیز یک اقدام انتحاری در نزدیکی وزارت امور خارجه عراق در مقابل ورودی ترمینال مسافربری علاوی در مرکز بغداد انجام دادند که بر اثر آن تعدادی زخمی شدند.
برخی گروه ها و فرماندهان عراقی معتقدند که داعش در داخل بغداد و حتی در داخل نیروهای امنیتی دارای هسته های خفته ای است و انفجارهای این گروه را در بغداد حاصل عملکرد این نفوذی ها می دانند.

از طرفی بغداد به رغم آنکه از مقرهای فرماندهی داعش(یعنی شهر فلوجه) - که بیش از دو ماه پیش در فاصله کمتر از 50 کیلومتری واقع بود- فاصله گرفته، اما گفته می شود که وجود هسته های مخفی این گروه تروریستی در داخل بغداد، همچنان بزرگترین تهدید پایتخت عراق محسوب می شود.

آخرین اخبار
پربازدید ها