امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۷:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16553
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۴
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک هیئت دولتی مالی دیروز یکشنبه به شهر کیدال واقع در شمال این کشور که تحت کنترل یک گروه شورشی مسلح ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک هیئت دولتی مالی دیروز یکشنبه به شهر کیدال واقع در شمال این کشور که تحت کنترل یک گروه شورشی مسلح است، وارد شد.

منابع خبری در باماکو اعلام کردند هیئت دولت مالی اعزامی به کیدال بیشتر از مسئولان نظامی این کشور تشکیل شده و موظف است مطابق با توافقنامه واگادوگو، شرایط و نحوه بازگشت نیروهای مسلح و امنیتی مالی را به این منطقه بررسی کند.

هیئت دولتی مالی پس از ورود به کیدال با برخی از شخصیت های مشهور این شهر دیدار کرد.

از طرف دیگر هیئت های نظامی دولت مالی و شورشیان طوارق در نشستی در واگادوگو، پایتخت بورکینافاسو، راه های فراهم کردن شرایط بازگشت ارتش مالی را به شهر کیدال در شمال این کشور بررسی کردند.

کمیته فنی مشترک امنیتی دولت مالی و شورشیان طوارق که مطابق با توافقنامه امضا شده میان دولت مالی و گروه های شورشی مسلح مستقر در کیدال امضا شد، نشست علنی خود را در این شهر واقع در شمال مالی برگزار کرد.

این کمیته که مسئولیت اجرای توافقنامه منعقد شده میان دولت و شورشیان مالی را بر عهده دارد، از افسرانی از دو طرف تشکیل شده است و نمایندگان برخی کشورها و سازمان ها از جمله نیروی صلحبان آفریقایی مستقر در مالی در نشست های آن شرکت می کنند.

یک عضو جنبش شورشی طوارق اعلام کرد: مذاکرات پیشرفت خوبی داشت، ما  در محیطی دوستانه درباره استقرار نیروهای طوارق در پایگاه مشخصی گفت‌وگو کردیم و درباره فراهم کردن شرایط بازگشت نیروهای ارتش نیز به شهر کیدال تبادل نظر کردیم.

توافقنامه واگادوگو هفته گذشته پس از چندین روز مذاکره دشوار میان دولت مالی و گروه های شورشی جنبش ملی آزادی بخش ازواد، شورای عالی وحدت ازواد منعقد شد.

هدف از این توافقنامه که با میانجی گری دولت بورکینافاسو امضا شد، فراهم کردن شرایط برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آینده مالی در شهر کیدال است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها