امروز : دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 24
۱۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165535
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۳۰
تعداد بازدید: 211
به گزارش پیروان مــوعــود؛ در حالی که آتش بس 10 روزه در سوریه که بین آمریکا و روسیه حاصل شده، از صبح دوشنبه رسما اجرا شده، عربستان سعودی که یکی از ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ در حالی که آتش بس 10 روزه در سوریه که بین آمریکا و روسیه حاصل شده، از صبح دوشنبه رسما اجرا شده، عربستان سعودی که یکی از حامیان اصلی تروریست‌های سوری است که با دولت بشار اسد در حال جنگ هستند، از این آتش بس استقبال کرده است.

خبرگزاری دولتی عربستان سعودی به نقل از یک مقام وزارت خارجه اعلام کرد: ریاض روند اجرای آتش بس در سوریه را به دقت زیر نظر دارد. عربستان سعودی از توافقنامه آتش بس استقبال می کند، توافقی که موجب کاهش آلام و رنج های مردم سوریه خواهد شد.

این مقام آگاه سعودی افزود: این مساله اهمیت زیادی دارد که رژیم بشار اسد و متحدانش به این توافقنامه آتش بس پایبند باشند و این توافقنامه منجر به از سرگیری روند سیاسی در سوریه مطابق با بیانیه کنفرانس ژنو یک شود.

بیانیه ژنو یک که در سال 2012 میلادی آماده شده، سندی است که نقشه راه برقراری صلح در سوریه را مشخص کرده است. این سند خواستار تشکیل یک دولت موقت در سوریه شده است. عربستان بارها خواستار برکناری بشار اسد از قدرت با مذاکره یا زور شده است.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار