امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165595
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۴۱
تعداد بازدید: 301
به گزارش پیروان موعود، عکاسی که برای خبرگزاری فرانسه کار می کند از بر افراشته شدن پرچم های آمریکا در تل ابیض، منطقه تحت کنترل ائتلاف کردی - عربی در ...

به گزارش پیروان موعود، عکاسی که برای خبرگزاری فرانسه کار می کند از بر افراشته شدن پرچم های آمریکا در تل ابیض، منطقه تحت کنترل ائتلاف کردی - عربی در شمال سوریه خبر داد.

بر این اساس، « یگان های مدافع خلق کرد وابستگان به حزب کارگران کردستان ( پ ک ک ) روز پنجشنبه پرچم های آمریکا را در سه منطقه تل ابیض نصب کردند ».

عکاس خبرگزاری فرانسه گزارش داد این پرچم ها که از شهر آکچا قلعه واقع در استان مرزی شانلی اورفا در جنوب شرق ترکیه قابل مشاهده است همچنان روز جمعه روی بام ساختمان های این منطقه سوریه دیده شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از آنکارا، یگان های مدافع خلق کرد 15 ژوئن 2015 منطقه تل ابیض در استان رقه را تصرف و سپس با گروه های عربی برای تشکیل نیروهای سوریه دموکراتیک در اکتبر 2015 ائتلاف کردند.

در حالی که مقامات ترکیه یگان های مدافع خلق کرد را « سازمان تررویستی »‌ می دانند ، کشورهای عضو ( به اصطلاح ) ائتلاف تحت فرماندهی واشنگتن برای مبارزه با ( گروه تکفیری صهیونیستی ) داعش آن را به عنوان شریک راهبردی در مبارزه علیه تکفیری ها می دانند.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، جنگجویان کرد از دو هفت قبل پر چم های آمریکا را در شهر منبج در شمال سوریه ‌که از دست تکفیری های داعش آزاد شده است برافراشته اند.

پیتر کوک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا ( پنتاگون ) روز چهارشنبه در پاسخ به سئوالی در این زمینه از نصب شدن پرچم های آمریکا در سوریه ابراز تاسف کرد و از متحدان آمریکا خواست از نصب این پرچم ها خودداری کنند.

کردهای سوریه بعد از تصرف تل ابیض در اواسط ماه ژوئن محور دسترسی حیاتی بین ترکیه و مناطق تحت کنترل تکفیری های داعش به ویژه رقه را قطع کردند. رقه عملا به مرکز اصلی داعش در سوریه تبدیل شده است.

آنکارا علاوه بر یگان های مدافع خلق کرد ، پ ک ک ( حزب کارگران کردستان ) را نیز به عنوان « سازمان تروریستی » تلقی می کند.

ارتش ترکیه و عناصر کرد سال گذشته پس از پایان آتش بس شکننده درگیری ها را از سر گر فتند. از آغاز مناقشه کردها در ترکیه در سال 1984 بیش از 40 هزار نفر کشته شده اند.

آخرین اخبار
پربازدید ها