امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165658
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۲۲
تعداد بازدید: 330
به گزارش پیروان موعود، گاهی وقت‌ها بهترین راه برای ساکت کردن متعصبین این است که به آن‌ها آگاهی‌ داد. نرگس مُبلغی خبرنگار ...

به گزارش پیروان موعود، گاهی وقت‌ها بهترین راه برای ساکت کردن متعصبین این است که به آن‌ها آگاهی‌ داد. نرگس مُبلغی خبرنگار ایرانی-بریتانیایی در صفحه فیس‌بوک خود پیامی را دریافت کرد که در آن نوشته بود زنان مسلمان به دلیل دین‌شان نمی‌توانند رانندگی کنند.
 
«چرا شما رانندگی می‌کنید؟ بر اساس فقه و دین در عربستان سعودی یعنی جایی که اسلام ظهور کرده است، زنان اجازه ندارند رانندگی کنند، آزادی که شما از آن در غرب دارید و از آن لذت می‌برید، از مسیحیت آمده و نه اسلام»
 
این متن پیغام بوده است، مُبلغی می‌توانست عصبانی شود و برخورد دیگری داشته باشد، اما در جواب یک پیام کوتاه و دقیق از واقعه‌ای تاریخی داد.
 
«من متوجه شدم که در این نوشته شما اطلاعات غلط زیادی وجود دارد و از همین رو صحبتتان معتبر نیست. اول از همه ۱۴۰۰ سال قبل هیچ ماشینی وجود نداشت، بنابراین برای آن شریعتی هم نبود. دوم اینکه حق‌های بسیاری را اسلام از ۱۴۰۰ سال قبل برای زنان درنظر گرفته بود، حق‌هایی خیلی قبل‌تر از مسیحیت که بسیاری از آن‌ها را در اسناد می‌توان یافت، حق‌هایی مانند کار کردن. سوم عربستان سعودی ممکن است محل تولد اسلام باشد، اما اسلام در کشورهای دیگر هم وجود دارد، جاهایی که حتی فکر کردن به رانندگی نکردن زن‌ها خنده‌دار است. در حقیقت ریشه اصلی سلطنت مخالف بدنه اصلی اسلام است. شاید بپرسید چرا ما کاری در این باره انجام نمی‌دهیم، به این دلیل که آن‌ها به خوبی محافظت می‌شوند و البته نه توسط مسلمانان.
 
ایجاد عربستان مدرن امروزی و سلطنتی که آن‌ها دارند در حقیقت توسط بریتانیا اداره می‌شود، کسانی‌که به دنبال ترویج اسلام وهابی (به دلایل سیاسی) هستند. با وجود بربریت و تظاهرات اعتراضی که در سراسر دنیا وجود دارد، از جمله لندن که هفته‌ای یک بار علیه عربستان و ارتباط آن با انگلستان تظاهرات می‌شود، چه خوب می‌شد اگر کشورهای غربی مسیحی از جمله امریکا و بریتانیا دست از حمایت عربستان به شکل‌های مختلف مانند در اختیار گذاشتن اسلحه و پول و البته دیپلماسی برمی‌داشتند.
 
همه آزادی که شما در غرب و مسیحیت از آن دم می‌زنید، از آموزه‌های اسلامی آمده‌اند که آن‌ها را نقض می‌کنید.»

آخرین اخبار
پربازدید ها