امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165664
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۵۳
تعداد بازدید: 317
به گزارش پیروان موعود، یک دانش‌آموز تندرو و متعصب در یکی از مدارس پاکستان، به دلیل داشتن افکار تکفیری تلقین شده توسط مبلغان وهابی از سوی رژیم ...

به گزارش پیروان موعود، یک دانش‌آموز تندرو و متعصب در یکی از مدارس پاکستان، به دلیل داشتن افکار تکفیری تلقین شده توسط مبلغان وهابی از سوی رژیم عربستان سعودی، در یک حمله تروریستی معلم شیعه خود را به شهادت رساند. این حادثه خونین در میان‌ولی، منطقه خانه عمران خان، رئیس سازمان تحریک انصاف رخ داده است.

سمر عباس یوترا  که به سِمت معلمی مدرسه‌ای در چاه حسین شاه منصوب شده بود، هنگامی که در راه رفتن به شهر خود در یوترا خان موچ بود، به ضرب گلوله دانش آموز تکفیری به شهادت رسید.

گزارش‌ها حاکی از این است که فرد ضارب یکی از دانش آموزان یک مدرسه علوم دینی فرقه‌ای بوده است و مشکلات مذهبی بحث‌برانگیزی با سمر عباس داشته است.

متاسفانه مبلغان وهابی تکفیری که افکار و ایدئولوژی خشونت آمیز وهابیت را ترویج می‌کنند، کنترل و مدیریت هزاران مدرسه علوم دینی در سرتاسر پاکستان را برعهده دارند. پادشاهی عربستان سعودی تامین کننده بودجه تعداد زیادی از مدارس علوم دینی فرقه‌ای در پاکستان است.

رژیم آل سعود به علاوه در هنگام جنگ افغانستان به بسیاری از دیوبندی‌های پاکستان آموزش داده تا دست به حملات تروریستی علیه مسلمانان شیعه و اهل تسنن بزنند که این سیاست منجر به تولد و ظهور تکفیری دیوبندی تروریستی با عناوینی چون سپاه صحابه و لشکر جهنگوی در این کشور شده است.

به علاوه طالبان پاکستانی و سازمان تحریک طالبان در پاکستان نیز توسط بودجه و آموزش عربستان سعودی به وجود آمده‌اند که بعدها جدا شده‌اند، که این حقیقت تلخ را مقامات دولت پاکستان از مردم این کشور پنهان نگه داشته است.

آخرین اخبار
پربازدید ها