امروز : جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۲۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165689
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۴۲
تعداد بازدید: 270
به گزارش پیروان مــوعــود، وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس روز گذشته در نیویورک نشستی را قبل از نشست عمومی سازمان ملل برگزار کردند.در ...

به گزارش پیروان مــوعــود، وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس روز گذشته در نیویورک نشستی را قبل از نشست عمومی سازمان ملل برگزار کردند.

در پایان این نشست وزرای خارجه این کشورها بیانیه‌ای را صادر کردند و با تکرار اتهامات گذشته خود علیه تهران، مدعی شدند که «ایران تلاش دارد تا فریضه حج را سیاسی و از آن برای اهانت به عربستان سوء استفاده کند.»

در مراسم رمی جمرات سال گذشته به دلیل «سوء مدیریت» نیروهای عربستانی و ازدحام جمعیت بیش از 7 هزار حاجی به شهادت رسیدند که بیش از 460 تن از آنها ایرانی بودند. ایران در پی شهادت 460 تن از اتباع خود از عربستان خواست تا با تشکیل یک کمیته حقیقت یاب علل این حادثه بررسی شود که با مخالفت عربستان روبرو شد.

عربستان سعودی همچنین برای حجاج سوری از سال 2011 و حجاج یمنی از سال گذشته ویزا صادر نکرده است.

کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس همچنین از ایران درخواست کردند که به توافق هسته‌ای پایبند باشد.

در بیانیه شورای همکاری خلیج فارس با تکرار اتهامات گذشته علیه مقاومت لبنان بار دیگر تاکید شده است که «حزب الله و تمامی فرمانده‌هان و زیرمجموعه‌های آن در لیست گروه‌های تروریستی این شورا قرار دارند.»

در همین رابطه پیش از این «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و بسیاری از مقامات این رژیم از این تصمیم شورای همکاری خلیج فارس حمایت کردند.

بر اساس این بیانیه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس اعلام کردند که از عراق در مبارزه با تروریسم  حمایت می‌کنند.

پیش از این احمد جمال، سخنگوی وزارت خارجه عراق طی بیانیه‌ای در هفتم شهریورماه اعلام کرده بود که این وزارتخانه از وزارت خارجه عربستان خواسته ثامر السبهان، سفیر این کشور در بغداد را به دلیل دخالت در امور داخلی عراق و اظهارات طایفه‌ای، تغییر بدهد.

وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس نگرانی خود را از قانون کنگره آمریکا تحت عنوان «عدالت علیه حامیان تروریسم» اعلام کردند.

در حملات 11 سپتامبر سال 2001 که بیش از 3 هزار آمریکایی کشته شدند از 19 تروریست عامل این حملات 17 نفر تبعه سعودی بودند.
 

منبع: تسنیم

آخرین اخبار
پربازدید ها