امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۲۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165713
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۵۵
تعداد بازدید: 252
به گزارش «پیروان مــوعــود »، علامه ناصر عباس جعفری، دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان خواستار تسهیل امور زائرین این کشور توسط دولت و ...

به گزارش «پیروان مــوعــود »، علامه ناصر عباس جعفری، دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان خواستار تسهیل امور زائرین این کشور توسط دولت و مسئولان امنیتی شد و خطاب به دولت و مسئولین امنیتی اعلام کرد: تسهیل سفر زائرانی که از استان بلوچستان پاکستان برای زیارت حرم مقدس ائمه(علیهم السلام) در کشورهای ایران و عراق می‌روند، وظیفه شماست.

وی طی سخنانی در یک کنفرانس خبری در کویته گفت: این وظیفه دولت‌های فدرال، استانی و سازمان‌های امنیتی  است که امنیت و امکانات مورد نیاز زائرین برای سفر به اماکن مقدس را تامین کنند.

علامه جعفری در ادامه گفت: آرزوی محمد علی جناح بنیانگذار پاکستان، ایجاد دولتی ایده‌آل برای رفاه مسلمانان بود که در آن تمام شهروندان از جمله اقلیت‌ها بتوانند بر اساس آموزه‌های اسلامی به حقوق‌شان دست یابند، اما متاسفانه حاکمان کنونی پاکستان به حقیقت پیوستن این رویا را دشوار ساخته‌اند. در عوض باند حاکم موانعی بر سر راه تحقق این هدف ایجاد کرده است.

دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان همچنین دولت را به خاطر نادیده گرفتن مسیر شرقی کریدور اقتصادی چین و پاکستان به باد انتقاد گرفت و گفت: دولت بر روی مسیر غربی کار می‌کند که تنها به نفع استان پنجاب است، حال آن که مردم عقب مانده و مظلوم بلوچستان نیز باید از این طرح بهره‌مند شوند. استان بلوچستان در پاکستان باید برای دولت در اولویت قرار بگیرد. به علاوه مردم گلگت-بلتستان نیز از نادیده گرفته شدن در این طرح دولت شکایاتی داشته‌اند که دولت باید آن‌ها را نیز مدنظر قرار دهد.

در این کنفرانس خبری آقا سیدرضا، کارشناس خبری مجلس وحدت مسلمین و دیگر روحانیون این سازمان از جمله علامه هاشم موسوی، مالک اقرار حسین و عباس علی حضور داشتند.

علامه ناصر جعفری همچنین با جمعه اسدی از شورای علما و آقا سعادت علی هزاره به بحث و گفتگو نشسته و برای کمک و تسهیل امور زائران و برطرف کردن مشکلات پیش رو از آنان کمک و مساعدت خواست.

آخرین اخبار