امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165726
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: 297
به گزارش پیروان مــوعــود؛ نشریه فرانسوی لوپاریزین امروز دوشنبه از تعطیلی یک مدرسه مسلمانان در شهر تولوز در اوایل سپتامبر جاری خبر داد.بر اساس این ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ نشریه فرانسوی لوپاریزین امروز دوشنبه از تعطیلی یک مدرسه مسلمانان در شهر تولوز در اوایل سپتامبر جاری خبر داد.

بر اساس این گزارش، در این مدرسه 95 کودک مسلمان از مقطع مهدکودک تا ابتدایی مشغول تحصیل و آموزش بوده‌اند.

«عبدالفتاح رهاوی» مدیر این مرکز آموزشی ضمن محکوم کردن این سرسختی اداری بی‌اساس آن را تنها اقدامی در جهت آزار و اذیت مسلمانان دانسته و در دفاع از خود و سایر مسلمانان اعلام کرده: «بله، من مذهبی و مسلمان هستم و محاسن دارم اما اینها باعث نمی‌شود که من فردی افراط‌گرا باشم.»

تعطیلی این مدرسه در حالیست که پیش از این نیز اقدامات مشابه این در فرانسه صورت گرفته و تظاهرات‌های اعتراض‌آمیزی را نیز در پی داشته است.

مسلمانان فرانسه بزرگترین جمعیت مسلمانان اروپا را تشکیل می‌دهند و دولت این کشور با نگرانی از ظرفیت نهفته اجتماعی، فرهنگی و سیاسی این اقلیت دینی بزرگ، سیاست‌هایی نظیر تاکید بر اسلام فرانسوی، ممنوع شدن استفاده از برقع در اماکن عمومی، تحقیر نمادهای اسلامی و رفتارهای عبادی و در مجموع انگشت نما کردن مسلمانان را برای آرایش و سازماندهی سیاسی و خنثی‌سازی این ظرفیت در پیش گرفته‌اند.

منبع: فارس

آخرین اخبار
پربازدید ها