امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165753
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۳۲
تعداد بازدید: 317
به گزارش پیروان مــوعــود ، منابع امنیتی گزارش دادند که نیروهای اشغالگر ورودی شهرک بنی نعیم در شرق الخلیل را با خاکریز و بلوک های سیمانی، ورودی ...

به گزارش پیروان مــوعــود ، منابع امنیتی گزارش دادند که نیروهای اشغالگر ورودی شهرک بنی نعیم در شرق الخلیل را با خاکریز و بلوک های سیمانی، ورودی «یقین» را با موانع آهنی و ورودی شهرک سعیر الجلاجل، العدیسه و البقعه در شرق شهر را با خاکریز مسدود کردند.

نیروهای اشغالگر همچنین سده الفحص در جنوب این شهر را با موانع آهنی مسدود کردند.
از سوی دیگر برخی منابع در وزارت بهداشت فلسطین اعلام کردند که یک دختر دانش آموز فلسطینی صبح امروز در شرق قلقیلیه هدف تیراندازی از سوی نظامیان صهیونیست قرار گرفت و زخمی شد.

رسانه های خبری رژیم صهیونیستی مدعی شدند که این دختر فلسطینی قصد حمله با سلاح سرد به سمت نظامیان صهیونیست در گذرگاه نظامی «الیاهو» واقع در شرق شهر قلقیلیه را داشته است و نیروهای اشغالگر نیز به سمت وی تیراندازی کرده و او را زخمی کردند.

این در حالی است که نخستین سالروز انتفاضه قدس نزدیک شده است و طی این انتفاضه تا کنون 244 نفر شهید شده اند.

سرزمین فلسطین از اوایل اکتبر سال گذشته تا کنون شاهد آغاز انتفاضه قدس و درگیری بین جوانان فلسطینی و نظامیان صهیونیست است و رژیم صهیونیستی از آغاز انتفاضه قدس با اتخاذ تصمیمات و اقدامات مختلف تلاش کرده است جلوی انتفاضه قدس و موج عملیات های مقاومتی فلسطینیان در اراضی اشغالی فلسطین را بگیرد، اما همه این تلاش ها به شکست انجامیده است و این انتفاضه همچنان ادامه دارد و خواب راحت را از چشمان مقامات صهیونیست گرفته است.

خضر عدنان: پیروزی اسرا بر زندانبانان نشاندهنده پایداری ملت ماست

جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز چهارشنبه پیروزی محمد و محمود البلبول و مالک القاضی را به دلیل پیروزی بر زندانبانان صهیونیست تبریک گفت.

شیخ خضر عدنان از رهبران جنبش جهاد اسلامی ضمن تبریک پیروزی این سه اسیر فلسطینی گفت که پیروزی این اسرا تسکینی بر درد و رنج خانواده های شهدا و اسرا و آزادگان است به خصوص اینکه دستگاه های امنیتی اخیرا به راهپیمایی همبستگی آمیز اسرای قهرمان حمله کرده بودند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین همچنین به اسرای قهرمان و خانواده های صبور و پایدار آنها درود فرستاد و تاکید کرد که پیروزی اسرا نشاندهنده پایداری ملت و مبارزان آن در تمامی زمینه هاست و این پیروزی چالشی برای زندانبانان و دستگاه های اطلاعاتی رژیم اشغالگر است.

انتقاد شدید بان کی مون از سیاست های اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطین

دبیرکل سازمان ملل طی سخنانی در نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل به تشریح ابعاد منازعه فلسطینیان با اشغالگران صهیونیست پرداخت.

وی از سیاست های تجاوزگرانه اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطین به شدت انتقاد کرد. وی یادآور شد که رژیم صهیونیستی همچنان به ساخت و ساز شهرک های غیر قانونی در کرانه باختری و قدس اشغالی ادامه می دهد.

بان کی مون تصریح کرد که اقدامات سرکوبگرانه اسرائیل علیه ملت فلسطین موجب تشدید انزوای رژیم صهیونیستی در عرصه بین الملل می شود

بازداشت 11 فلسطینی در کرانه باختری

رادیو رژیم صهیونیستی از بازداشت 11 فلسطینی دیگر طی شب گذشته و بامداد امروز چهارشنبه خبر داد.
بر اساس این گزارش، نیروهای اشغالگر مدعی شدند که در جریان بازرسی گسترده در منطقه جبل جوهر در الخلیل سلاح های مختلفی را پیدا کرده اند.

عباس و السیسی در نیویورک دیدار کردند

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مقر سازمان ملل در نیویورک با رئیس جمهور مصر دیدار کرد.
محمود عباس در دیدار با عبدالفتاح السیسی او را در جریان آخرین تحولات فلسطین و تحرکات سیاسی و دیپلماتیک برای پیشبرد طرح صلح فرانسه قرار داد.

طرفین همچنین روابط دو جانبه و راه های تقویت آن را بررسی کردند.

این اولین دیدار عباس و سیسی پس از اخبار و گزارش های منتشر شده مبنی بر اعمال فشار مصر و برخی کشورهای عرب بر تشکیلات خودگردان به منظور تحقق آشتی میان عباس و محمد دحلان رهبر برکنار شده جنبش فتح است.

السیسی همچنین طی سخنانی در سازمان ملل از تریبون این سازمان استفاده کرده و بار دیگر دو طرف فلسطینی و اسرائیلی را به دستیابی به توافق صلح فراخواند.

وی گفت: اجازه دهید از همین تریبون که به منزله صدای جهان است در پیامی فوری از اسرائیلی ها و رهبران آنها بخواهم که راهکاری را برای قضیه فلسطین پیدا کنند.

وی افزود: ما فرصت حقیقی برای آغاز صفحه اصلی و درخشان صلح در منطقه داریم و تجربه مصر در این زمینه درخشان است و می توان بار دیگر این تجربه را با حل مشکل فلسطینیان و تشکیل دولت فلسطین در کنار «دولت اسرائیل» تکرار نمود.

رئیس جمهور مصر همچنین تصریح کرد که چنین راه حلی، امنیت را برای هر دو دولت حفظ می کند و شکوفایی و ثبات را محقق می سازد.

السیسی در ادامه اشاره کرد که حل منازعه فلسطینی – اسرائیلی یکی از مهم ترین عوامل بی ثباتی در منطقه و یکی از خطرناک ترین بهانه ها برای توجیه افراطی گری و تروریسم را از بین می برد.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار
پربازدید ها