امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165779
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۴۶
تعداد بازدید: 275
به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه انگلیسی اکسپرس در گزارشی نوشت: داعش مسئولیت حمله روز گذشته در یک مرکز خرید آمریکا را که طی آن فردی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه انگلیسی اکسپرس در گزارشی نوشت: داعش مسئولیت حمله روز گذشته در یک مرکز خرید آمریکا را که طی آن فردی با چاقو هشت نفر را زخمی کرده بود، برعهده گرفته است.رسانه اعماق وابسته به داعش با انتشار بیانیه ای مسئولیت حمله به مرکز خرید شهر «سنت کلود» را برعهده گرفته است. در این حمله هشت نفر زخمی شدند.به گفته پلیس سنت کلود، فرد ضارب کلمه «الله» را بر زبان می آورده و دستکم از یکی از مضروبین پرسیده است که آیا مسلمان است یا خیر.فرد ضارب توسط یک مامور پلیس کشته شده است.

در بیانیه داعش آمده است: «مهاجم روز گذشته در مینه سوتا یکی از سربازان ما است که در واکنش به درخواست های ما برای هدف قرار دادن شهروندان کشورهای عضو ائتلاف، این حمله را انجام داده است.»«بلر اندرسون» رئیس پلیس سنت کلود بدون ذکر نام مهاجم، گفته است که وی به دلیل سه مورد تخلفات رانندگی جزئی، از سوی ماموران پلیس محلی شناخته شده است.

این حمله در حالی رخ داد که در اقدام دیگری در شهر «منهتن» نیویورک انفجاری 29 نفر را زخمی کرد. گزارش ها حاکی از آن است که بمب منفجر شده در نیویورک و یک وسیله انفجاری دیگر که در آن مجاورت کشف شد، هر دو زودپزهای آکنده از ترکش و شبیه بمب های به کار گرفته شده در ماراتن ۲۰۱۳ بوستون بوده است.

نیویورک تایمز به نقل از مقام های بلندپایه پلیس نوشته بود که برای منفجر کردن هر دو بمب از تلفن های همراه تاشو و چراغ های کریسمس استفاده شده بود.وسیله انفجاری دوم چهار خیابان دورتر از محل انفجار پیدا شد و از راه دور خنثی شد.گفته می شود که این دو وسیله متفاوت از بمبی لوله ای بودند که پیشتر در روز شنبه در مسیر یک مسابقه خیریه در نیوجرسی در مجاورت نیویورک منفجر شده بود.

در آن انفجار کسی مجروح نشد.بیل دی بلازیو شهردار نیویورک یکشنبه گفت:‌ «آیا حمله انگیزه سیاسی داشته؟ یا انگیزه شخصی؟ پاسخ آن را نمی دانیم.»محله چلسی در منهتن نیویورک یکی از اصلی‌ ترین نقاط تفریحی در شب‌ های آخر هفته است و این انفجار که تنها چند روز بعد از پانزدهمین سالگرد حملات یازدهم سپتامبر در این شهر روی داد، می‌ تواند اضطراب و وحشت فراوانی برای نیویورکی‌ ها پدید آورد.مسئولان پلیس این شهر، این حمله را جنایی و نه تروریستی خواندند.

با این حال، طرفداران داعش از این اقدام نیز ابراز خرسندی کردند. شماری از حساب های کاربری در رسانه های اجتماعی این حمله مرگبار را جشن گرفتند.یکی از کاربران توییتر که نام خود را «من داعش هستم. بیایید و مرا بگیرید» نامیده، نوشته است: «شیرهای داعش در نیویورک در حال تردد هستند.»این حساب به سرعت مسدود شد.حساب دیگری تحت عنوان «گرگ های تنها» با هشتگ عربی #انفجارمنهتن نیویورک، نوشته است: «اوه، خدا آمریکا را می سوزاند.»در پیام های دیگری آمده است: «خدایا آنها را بکش.» ، «خدایا علیه آمریکا اقدام کن.» ، «امیدواریم انفجارهای بعدی هم رخ دهد.» و ...«اندرو کومو» فرماندار نیویورک بر خلاف پلیس محلی این اقدام را تروریستی خوانده است. او افزوده است: «خسارت های چشمگیری وارد شده و ما بسیار خوش شانس بوده ایم که تلفات جانی نداشته ایم. فردی که این اقدام را مرتکب شده، مجازات خواهد شد.»عناصر داعش در ویدئوهای تبلیغاتی مختلف و به بهانه های متفاوت آمریکا و اروپا را تهدید به حمله تروریستی کرده است.

این گروه از هواداران خود خواسته است دست به حملات انفرادی در این کشورها بزنند. به نظر می رسد عناصر و هواداران داعش اکنون در آمریکا در حال گشت زنی و به دنبال فرصت مناسب هستند.

آخرین اخبار
پربازدید ها