امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۱۹:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165794
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۲۶
تعداد بازدید: 207
به گزارش پیروان مــوعــود؛ "عبد ربه منصور هادی،" رئیس جمهور مستعفی یمن، در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد، بدون اشاره به تجاوز نظامی عربستان به ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ "عبد ربه منصور هادی،" رئیس جمهور مستعفی یمن، در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد، بدون اشاره به تجاوز نظامی عربستان به این کشور و کشته و زخمی شدن هزاران نفر، مدعی شد: تلاش می‌کنیم یمن را از چنگال ایران خارج کنیم. تهران با دخالت‌هایش در کشور مانعی بر سر راه برقراری صلح است.

عربستان سعودی به همراه ائتلاف عربی هم‌پیمان با این کشور از 25 مارس 2015 (6 فروردین 1393) تجاوز نظامی به یمن را آغاز کرد. این عملیات نظامی در حمایت از دولت مستعفی عبد ربه منصور هادی و بر ضد انصارالله، و حامیان "علی عبدالله صالح،" رئیس‌جمهور سابق یمن، صورت گرفت که صنعا پایتخت یمن و بیشتر مناطق شمالی این کشور را در اختیار دارند. این تجاوز نظامی به یمن تاکنون میلیون‌ها نفر را بی‌خانمان کرده و دست‌کم 10 هزار نفر تلفات بر جای گذاشته است.

منصور هادی در سخنرانی روز جمعه مدعی شد: ما باید کشور را از چنگال ایران خارج کنیم. ما باید پرچم یمن را در هر نقطه از خاک ارزشمند آن برافراشته نگه داریم و دولتی فدرال را مستقر کنیم.

تلاش‌های سازمان ملل و دیگر میانجی‌های بین‌المللی برای برقراری آتش‌بس در یمن ماه گذشته با شکست مواجه شد و تبادل آتش میان ارتش عربستان و نیروهای انصارالله ادامه یافت.

منصور هادی در بخش دیگری از سخنان بی‌پایه و اساس خود مدعی شد: ما به تمام جهان به شکل روشن اعلام می‌کنیم افراط‌گرایی و تروریسم فرقه‌ای در منطقه با حمایت ایران بوجود آمده است و این موضوع در آینده یک تروریسم خارج از منطقه‌ را شکل خواهد داد.

منصور هادی از طرح انتقال ریاست بانک مرکزی این کشور و تمام شعبه‌های آن از صنعا به عدن حمایت کرد و مدعی شد این اقدام را برای جلوگیری از دسترسی انصارالله به منابع مالی بانک مرکزی انجام داده است.

دولت منصور هادی مدعی شده است نیروهای انصارالله حدود 4 میلیارد دلار از ذخایر نقدی بانک مرکزی یمن را در جریان جنگ این کشور به هدر داده‌اند. نیروهای انصارالله اعلام کردند این پول صرف واردات غذا و دارو به کشور شده است.
 

منبع: باشگاه خبرنگاران

آخرین اخبار
پربازدید ها