امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۴:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165796
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۲۶
تعداد بازدید: 271
بهگزارش پیروان مــوعــود؛حسین ملکی رایزن نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک روز پنجشنه یکم مهرماه در هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل ...

بهگزارش پیروان مــوعــود؛حسین ملکی رایزن نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک روز پنجشنه یکم مهرماه در هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با استفاده از حق پاسخگویی در عکس‌العمل به یاوه سرایی‌های نتانیاهو طی جوابیه‌ای در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار داشت: نماینده این رژیم یک بار دیگر از تریبون مجمع عمومی برای فریب دنیا استفاده کرد. او به طور مطول فقط راجع به مسائل جانبی و حاشیه‌ای صحبت کرد که اساسا با موضوع اصلی فلسطین در چندین دهه گذشته که شامل دزدی زمین و اشغال نظامی سرزمین فلسطین توسط رژیم اشغالگر فلسطین است، ارتباطی ندارد.

وی تصریح کرد: تا زمانی که اشغال سرزمین ادامه دارد، مردم هرگز از جنگ علیه اشغالگر دست نخواهند کشید.

ملکی در ادامه گفت: نماینده رژیم اسرائیل در سخنان خود به خاطر پیشرفت‌های این رژیم به خودش تبریک گفت و سعی کرد که این واقعیت - مبنی بر اینکه او و دوستانش هر چه در توان داشتند برای تحمیل بدبختی و ناامیدی بر مردم تحت اشغالشان کوتاهی نکردند- را بر حضار بپوشانند. او همچنین مثل همیشه تلاش کرد ذهن دنیا را از زرادخانه بمب‌های اتمی و سلاح‌های شیمیایی و سیاست نظامی‌گری دائمی خود که اکنون چندین دهه است ادامه دارد، منحرف کند. لذا مثل همیشه ادعاهایی بی اساس را علیه دولت جمهوری اسلامی ایران تکرار کرد و ایران را به رهبری تروریسم متهم کرد و مثل گذشته دلیلی برای این ادعای خود به شنوندگان ارائه نداد و این در حالی است که ایران در خط مقدم جبهه علیه تروریسم در منطقه است و بر خلاف ادعای وی، به عنوان یک حقیقت ثابت شده عوامل صهیونیسم به تروریست‌های داعش که در سرزمین سوریه فعال بوده و در مجاورت مرز اسرائیل هستند، کمک می‌کنند.

رایزن نمایندگی ایران در سازمان ملل اضافه کرد: اکنون شواهد و قرائن فراوانی وجود دارد که تروریست‌های داعش با استفاده از تسهیلات فراهم شده در بیمارستان‌های اسرائیلی مورد پذیرش قرار گرفته و درمان می‌شوند. اسرائیلی‌ها ادعا کرده‌اند که آنها به خاطر نوع‌دوستی این خدمات را به تروریست‌های داعش ارائه می‌دهند!

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: نماینده رژیم اسرائیل یعنی رژیمی که تا بن دندان به سلاح‌های شیمیایی و اتمی مسلح است و هرگز در به کارگیری آنها علیه شهروندان بی دفاع فلسطینی تردیدی نمی‌کند، بار دیگر به لفاظی و مزخرفات خود علیه برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران ادامه داد.

ملکی ادامه داد: انزوای این رژیم و تلاش رئیس آن برای عدم حصول به توافق در مورد پرونده هسته‌ای ایران به وضوح نشان می‌دهد که هیچ رهبر و هیچ دولتی در جهان هرگز این جعلیات علیه ایران را جدی نمی‌گیرد.

وی در پایان با انتقاد از این اظهارات و اشاره به بخشی ازسخنان نتانیاهو مبنی بر توسعه طلبی ایران گفت: سخنان نماینده اسرائیل مضحک و خنده‌دار است زیرا سخنزان، خود یکی از آن کسانی است که بر اشغالگری سرزمین‌های مردم تاکید می‌کند و همانگونه که در مارس 2015 به صراحت اعلام کرد، هر گونه امکان تشکیل دولت فلسطینی را رد می‌کند.

منبع: فارس

آخرین اخبار