امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16580
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۷
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در این مراسم که روز گذشته با حضور محمود حکیمی نویسنده کتاب، مهدی کاموس نویسنده و منتقد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در این مراسم که روز گذشته با حضور محمود حکیمی نویسنده کتاب، مهدی کاموس نویسنده و منتقد علاقه‌مندان به حوزه ادبیات برگزار شد، ابتدا، مژگانی اظهار داشت: یکی از موثرترین راهکای ارتقای فرهنگ عمومی و مذهبی استفاده از قالب کتاب است، بر همین اساس هم فرهنگسرای خاوران اهتمام ویژه ای در این بخش دارد و تلاش می‌کند تا از کتب فاخر حمایت و از نویسندگان آنها قدردانی  کند.

در ادامه مراسم مهدی کاموس نویسنده و پژوهشگر ادبیات اظهار داشت: در طی بیست سالی که من در خدمت استاد حکیمی هستم از ایشان 50 عنوان کتاب به زبان های انگلیسی، عربی، استانبولی، ترکی، ایتالیایی نوشته و ترجمه شده است.

وی افزود: کتاب‌های استاد حکیمی را می‌توان در پنج بخش ادبیات داستانی (رمان و داستان)، کتاب‌های تاریخی ویژه نوجوانان، تعلیم و تربیت، ترجمه متون دینی و کتاب های ویژه در خصوص نابینایان تقسیم بندی کرد.

کاموس تصریح کرد: موضوع این کتاب گمشده امروز جامعه، محبت است.

در ادامه محمود حکیمی به دلیل چاپ این کتاب اشاره کرد و گفت: جعل برخی احادیث دروغین در مورد حضرت امام مهدی یکی از مهمترین دلایل من برای جمع آوری این کتاب بود.

وی افزود: این اثر در هفت فصل به موضوعات اعتقاد به وجود منجی در ادیان و مذاهب، اسلام دین مهربانی، تولد حضرت مهدی(عج)، حضرت مهدی(عج) ادامه‌دهنده راه پیامبر اسلام(ص)، عدالت در حکومت حضرت مهدی(عج)، دروغ‌پردازی جعالان و ویژگی‌های منتظران ظهور می‌پردازد.

حکیمی یادآور شد: مخاطبان این اثر گروه‌های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالانند که در کتاب «حضرت مهدی(عج) پیام‌آور مهرورزی و محبت» با مضامین منجی‌باوری در ادیان ابراهیمی، دستگیری یاران امام حسن عسکری(ع)، سیره اجتماعی پیامبر(ص)،‌ عدل از دیدگاه قرآن کریم، موانع اجرای عدالت، وفاداران به عهد، راست‌گویی، دوستی با مردم و دوری از خشم و خشونت آشنا می‌شوند.

در بخش آخر این نوشتار مطالبی درباره کتاب الغیبت با محتوای ولادت امام عصر(عج) و شبهات پیرامون آن، نام و نسب امام عصر(عج)، مباحثی پیرامون اختفا و عمر امام عصر(عج)، طرق اثبات غیبت در کلام شیخ طوسی، علت غیبت امام عصر(عج)،‌ ظهور امام عصر(عج)، کتاب‌نامه و فهرست اعلام اشخاص آورده شده است.

در بخشی از این کتاب نوشته شده است: «غیبت ضغرا پس از شهادت امام عسکری(ع) از سال 260 هجری قمری آغاز شد و تا سال 329 هجری قمری یعنی به مدت 69 سال ادامه داشت. این غیبت را به دلیل محدود بودن زمان، ‌غیبت صغرا می‌نامند. امام در طول غیبت صغرا از نظرها پنهان بود،‌ اما کسانی با حضرت در تماس بودند. آنان سِمَت «نواب خاص» را داشتند. نواب خاص مسائل و پرسش‌های شیعیان را به حضرت می‌رساندند و پاسخ دریافت می‌کردند. آنان چهار نفر بودند که به «نواب اربعه» مشهورند. نواب خاص از علما و بزرگان شیعه به نام‌های «ابوعمرو،‌ عثمان بن سعید عمری»، «ابوجعفر، محمدبن عثمان عمری»، «ابوالقاسم، حسین بن روح نوبختی» و «ابوالحسن، علی بن محمد سمری» بودند.»
 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها