امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165816
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۲۱:۲۶
تعداد بازدید: 264
به نوشته این روزنامه، شارون گفته است که دست دوستی به سوی عبدالله دراز می‌کند و میل دارد تا فرصتی برای همکاری و اقدام مشترک برای رسیدن به صلح به ...

به نوشته این روزنامه، شارون گفته است که دست دوستی به سوی عبدالله دراز می‌کند و میل دارد تا فرصتی برای همکاری و اقدام مشترک برای رسیدن به صلح به وجود بیاید.

این نامه در نوامبر 2005 نوشته شده و شارون سه هفته پس از آن سکته مغزی می‌کند و به کما می‌رود (او در دسامبر 2015 از پا درآمد).

به نوشته جروزالیم پست، این نامه را فردی یهودی عراقی الاصل به نام «موشیه بریتیز» که روابط نزدیکی با پسر عبدالله بن عبدالعزیز داشت به دست پادشاه وقت سعودی رسانده است.

«اسحاق لیفانون» سفیر سابق اسرائیل در مصر درباره این نامه به جروزالم پست گفته است که سند تاریخی مهمی است که بر وجود روابط با سعودی‌ها تأکید می‌کند.

تا کنون رسانه‌های اسرائیلی و غربی بارها از دیدارهای سری در سطح مسئولان عالی رتبه اسرائیلی و سعودی خبر داده  و اعلام کرده‌اند که ائتلاف بین دو رژیم روز به روز آشکارتر می‌شود مخصوصا پس از اینکه در جولای گذشته «انور عشقی» یک افسر عالی رتبه ارتش سعودی به تل آویو رفت و با اعضای کنست دیدار کرد.

 

آخرین اخبار
پربازدید ها