امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16584
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۵۷
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، هادی شریفی تازه‌ترین اثر داستانی خود را با عنوان «غنچه یاس کبود» با موضوع زندگی امام حسن مجتبی(ع) از ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، هادی شریفی تازه‌ترین اثر داستانی خود را با عنوان «غنچه یاس کبود» با موضوع زندگی امام حسن مجتبی(ع) از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر کرد.

این اثر از داستان ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه(س) شروع شده و در ادامه با ماجرای ولادت امام حسن(ع) ،غدیر خم، رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت حضرت فاطمه (س) و شهادت حضرت علی(ع) ادامه پیدا می‌کند و در پایان نیز به صلح امام حسن(ع) با معاویه و شهادت آن حضرت می‌پردازد.

هادی شریفی در گفتگو با خبرنگار فارس گفت: این اثر با ویرایش «سید مهدی شجاعی» منتشر شده و قسمت‌هایی از کتاب با نظر وی حذف شده است.

وی ادامه داد: در این کتاب از حدود 70 منبع استفاده شده است و از ویژگی های این کتاب می توان ارجاع احادیث پیرامون فضایل اهل بیت(ع) به کتب اهل سنت دانست به طوری که مخاطب با خواندن این کتاب می تواند احتجاجی با استفاده از منابع اهل سنت در رابطه با فضایل اهل بیت(ع) داشته باشد.

وی غفلت از شخصیت سیاسی و اجتماعی امام حسن مجتبی(ع) در دوران معاصر را از دلایل پرداختن به این موضوع برشمرد و گفت: جدا از اینکه شخصیت منحصر به فرد کریم اهل بیت(ع) در زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی مهجور است، می توان گفت شرایط سیاسی زمان آن امام(ع) با شرایط معاصر ما بسیار نزدیکی دارد. ریزش و لغزش خواص در پایداری در برابر معاویه از نکات خاص سیاسی آن زمان است که هم اکنون در شرایط ما تکرار می شود.

نویسنده «خون نوشت» ادامه داد: ترفندهایی که معاویه برای شکست خواص و پیروزی بر امام حسن(ع) به کار برد نیز بسیار شبیه شرایط معاصر ما در مواجهه با غرب و گفتمان سازش در برابر آن در مقابل گفتمان مقابله است.

گفتنی است پیش از این نیز کتاب «خون نوشت» با شرح مصوری از داستان کربلا توسط این مولف و انتشارات کتاب نیستان منتشر شده بود.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها