امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۸:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165851
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۲۵
تعداد بازدید: 263
به گزارش پیروان مــوعــود؛ گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله به کاروانی که رئیس پلیس استان صلاح الدین و عضو امنیتی شورای این استان حضور داشتند و از این ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله به کاروانی که رئیس پلیس استان صلاح الدین و عضو امنیتی شورای این استان حضور داشتند و از این حمله جان سالم به در بردند، را برعهده گرفت.

براساس این گزارش در این حمله 18 نفر از جمله دو کودک و پنج پلیس کشته و 23 نفر دیگر زخمی شدند.
سه عامل انتحاری با خودروهای بمب گذاری شده صبح روز گذشته (شنبه) در پست ایست و بازرسی ورودی شهر العراقیه در شمال تکریت حمله کردند. یک عامل تروریستی دو بمب در ورودی این شهر منفجر کرد که در اثر انفجار آن پنج پلیس و دو غیرنظامی کشته و شماری زخمی شدند؛ این تروریست به ضرب گلوله پلیس از پای در آمد.
طبق این گزارش دو عامل تروریستی نیز در ادامه در فاصله هفت کیلومتری مرز این شهر خودرو و کمربند انفجاری خود را منفجر کردند که در این حملات نیز 11 نفر از جمله سه نفر از نیروهای نظامی عراقی کشته و 21 نفر دیگر نیز زخمی شدند.
گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفته و اعلام کرد که این حمله نیروهای پلیس و نیروهای نظامی مردمی عراق را هدف حمله قرار داده بود.
این اولین حمله تروریستی در نوع خود در تکریت پس از آزادسازی آن از اشغال گروه تروریستی- تکفیری داعش بود.
شهر تکریت و مناطق اطراف آن پس از آزادسازی، مقری برای نهادهای داخلی و بین المللی امدادرسانی به غیرنظامیانی است که در نتیجه درگیری نیروی های عراق با گروه تروریستی داعش مجبور به فرار از منازل خود به شمال تکریت شده اند.
استان صلاح الدین از استان های نفت خیز عراق در روزهای گذشته شاهد عملیات نیروهای عراقی برای بازپس گیری مناطقی از جمله الشرقاط از اشغال گروه تروریستی داعش بود.
احمد الجبوری استاندار استان صلاح الدین عراق روز شنبه از آزادسازی منطقه در جنوب شهرستان شرقاط به عنوان آخرین پایگاه گروه تروریستی داعش در این استان خبر داد.
تلویزیون دولتی عراق روز پنجشنبه با اعلام بالا بردن پرچم عراق بر فراز ساختمان فرمانداری شهرستان الشرقاط در 125 کیلومتری شمال تکریت مرکز استان صلاح الدین، آزادی این شهر را اعلام کرد.
شهر الشرقاط دارای موقعیت راهبردی در شمال عراق است که به یک فاصله متساوی بین سه مرکز استان صلاح الدین، کرکوک و نینوا قرار گرفته و از آن به عنوان دروازه ورود به موصل همواره یاد شده است.
تبلیغات جنگ فرماندهی عملیات آزاد سازی الشرقاط اعلام کرده است که در جریان این عملیات، گروه تروریستی داعش متحمل خسارات گسترده جانی و مالی شده است. منبع: ایرنا

آخرین اخبار