امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165884
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۴۹
تعداد بازدید: 258
به گزارش «پیروان مــوعــود »، روزنامه آمریکایی «لس آنجلس تایمز» در اقدامی نادر، پس از یک سال و نیم سکوت، در گزارشی به محاصره ...

به گزارش «پیروان مــوعــود »، روزنامه آمریکایی «لس آنجلس تایمز» در اقدامی نادر، پس از یک سال و نیم سکوت، در گزارشی به محاصره و حملات مدام علیه دو شهرک شیعه نشین در سوریه اشاره کرد.

لس آنجلس تایمز در این گزارش به حمله تک تیراندازان مخالف دولت سوریه به اهالی شهرک‌های «الفوعه» و «کفریا» و زنده ماندن پسر بچه‌ای 9 ساله از خطر مرگ اشاره می‌کند و می‌نویسد: شهرهای زیادی در سوریه در جریان نبرد پنج و نیم ساله این کشور تخریب شدند اما موضوع محاصره این شهرک‌ها به دست شورشیان اسلام‌گرا [تکفیری] داستان دیگری دارد.

محاصره این دو شهرک در شمال غرب سوریه در 18 ماه گذشته اهالی را در معرض انواع حملات و البته گلوله تک تیر اندازها قرار داده است.

بر این اساس، «دو شهرک شیعه نشین کفریا و الفوعه با 17 هزار جمعیت هنوز تحت محاصره سنگین قرار دارند اما با این وجود وفادار به دولت سوریه هستند. شیعیان توسط مسلمانان افراطی [تکفیری‌های النصره]، مرتد شناخته شده‌اند و (ائتلاف) جیش الفتح نیز آن‌ها را تهدید به حذف  از کره زمین نموده است».

«محمد حسن تقی» رییس کمیته بحران این دو دهکده در گفت‌‌وگویی اعلام  داشت: «بی شک قتل عام به ویژه علیه مردان جوان صورت گرفته است. تک تیراندازی 24 ساعته در این دو شهرک در جریان است. این امر روزانه اتفاق می‌افتد.»

لس آنجلس تایمز با توصیف وضعیت بغرنج این شهر از عدم توانایی سازمان ملل متحد در ارسال کمک‌های انساندوستانه به این نواحی از 30 آوریل به این سو خبر داد.

یک دکتر داروساز ساکن این مناطق با اشاره به کمبود شدید دارو گفت: «همه داروخانه‌های بازار بسته هستند و هواپیماها تنها برخی اقلام دارویی را برای ما ارسال می‌کنند.»

در نقطه مقایل «زین الدین» از هماهنگ کنندگان گروه‌های مخالفان دولت سوریه حاضر در برنامه شبکه «الجزیره» قطر در این زمینه گفت: «جنایت‌های جنگی در این مناطق به این دلیل است که ساکنین آن‌ها اهمیت کمتری برایمان دارند.»

این روزنامه آمریکایی در خاتمه عنوان داشت که ساکنان شهرک‌های محاصره شده سوریه امید دارند وضعیت تغییر کرده و همانند گذشته شود.

آخرین اخبار