امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۱۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165890
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۲۱
تعداد بازدید: 265
به گزارش «پیروان مــوعــود »، دادگاه عالی وین روز یکشنبه با انتشار حکمی مجوز فعالیت مدرسه پادشاهی عربستان در پایتخت اتریش را ابطال و ...

به گزارش «پیروان مــوعــود »، دادگاه عالی وین روز یکشنبه با انتشار حکمی مجوز فعالیت مدرسه پادشاهی عربستان در پایتخت اتریش را ابطال و دستور به بسته شدن آن داد.

 در این حکم آمده است که در این مدرسه کتاب های درسی در اختیار دانش آموزان قرار می گرفت که از نظر آموزشی و اصول آموزشی، فصل بی شماری از آنها نقض ارزش های اساسی اتریش و دقیقاً بر خلاف آموزش های مدنی بود.

دادگاه اعلام کرده است که دانش آموزان این مدرسه می توانند بدون امتحان وارد مدارس دیگر شوند و در آنجا ادامه تحصیل دهند. همزمان با اعلام این خبر عربستان سعودی حکم دادگاه عالی وین را به بسته شدن مدرسه اش ناروا خواند و اعلام کرد که حتماً این موضوع را در دادگاه اداری فدرال مطرح و نسبت به این تصمیم شکایت خواهد کرد. با این وجود دادگاه عالی وین اعلام کرده است که عربستان می تواند درخواست تجدید نظر به این حکم دهد.

روزنامه اتریشی پرسه گزارش داده است که دادگاه از سال 2015 تحقیقات خود را نسبت به تدریس کتاب های مدرسه عربستانی که تناقض با سیاست های آموزشی کشور داشته را آغاز کرد که در پایان حکم به تعطیل شدن مدرسه داد.

آخرین اخبار