امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165904
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۴۳
تعداد بازدید: 327
به گزارش پیروان موعود، الازهر مصر روز دوشنبه در بیانیه ای ترور «ناهض حتر» در مرکز امان را محکوم و اعلام کرد که قتل نویسنده برجسته اردن ...

به گزارش پیروان موعود، الازهر مصر روز دوشنبه در بیانیه ای ترور «ناهض حتر» در مرکز امان را محکوم و اعلام کرد که قتل نویسنده برجسته اردن «در شریعت اسلام غیر مجاز» است.

الازهر تاکید کرد که اقدام برخی ها در قتل حتر 56 ساله در خارج از چارچوب قضاوت و حکم قانون به طور کل غیر قابل قبول است و بر اساس شریعت اسلم غیر مجاز است.»

جنبش انصارالله یمن نیز در بیانیه ای ترور ناهض حتر مقابل ساختمان دادگستری اردن را به شدت محکوم کرد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که صدها نفر از مردم اردن نیز امروز(دوشنبه) با تجمع مقابل کاخ نخست وزیری اردن، ترور ناهض حتر را محکوم و خواستار استعفای نخست وزیر شدند.

حزب الله لبنان نیز روز گذشته در بیانیه ای قتل نویسنده برجسته اردن را محکوم و وی را مدافع مساله فلسطین و محور مقاومت و «مبارز بزرگی» توصیف کرد که در راه مقابله با رژیم صهیونیستی و طرح‎های شوم آن کرد.

حتر صبح روز گذشته برای حضور در دادگاه به اتهام انتشار کاریکاتور توهین آمیز در برابر کاخ دادگستری امان حضور پیدا کرده بود که به ضرب گلوله یک فرد مسلح کشته شد.

 

رسانه‌های اردنی گزارش دادند ضارب به وسیله نیروهای امنیتی بازداشت شده است، بر اساس این خبر قاتل «ریاض اسماعیل عبدالله» 50 ساله و اردنی است که از کشور خارج شده و اخیرا به اردن بازگشته بوده است.

در حالی که دولت اردن با صدور بیانیه‌ای ترور نویسنده و روزنامه نگار اردنی را محکوم کرده، خانواده ناهض حتر دولت را مسئول مرگ او می‌داند.

آخرین اخبار
پربازدید ها