امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165906
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۴۳
تعداد بازدید: 342
به گزارش پیروان موعود، حضور هنرمندان مصری نظیر «احمد بدیر» و «فتوح احمد» در جشنوراه تولیدات تلویزیونی الغدیر نجف اشرف، بهانه ...

به گزارش پیروان موعود، حضور هنرمندان مصری نظیر «احمد بدیر» و «فتوح احمد» در جشنوراه تولیدات تلویزیونی الغدیر نجف اشرف، بهانه ای شد تا سلفی ها بار دیگر اقدامات ضد شیعی خود را از سربگیرند و مدعی شوند که شیعیان از حضور آنها به منظور ترویج اندیشه شیعه بهره برداری می کنند.

ائتلاف های مربوط به جریان سلفی در مصر در این باره مدعی شدند: شیعیان این هنرمندان را اساسا برای حضور در یک جشنواره هنری دعوت می کنند اما واقعیت چیز دیگری است؛ این جشنواره پوششی برای نشر و تبلیغ مذهب شیعه است.

سلفی ها همچنین در ادامه ادعاهای خود افزودند: چنین جشنواره ها و مراسمی آن گونه که ادعا می شود، هنری نیست، بلکه شیعی محض است.

«شیخ سامح عبدالحمید» مبلغ سلفی در این باره ادعا کرد: این بازیگران در مناسبات دینی در مصر حاضر نمی شوند پس چرا خود را برای سفر و حضوردر مناسبت های شیعی  به زحمت می اندازند آیا غیراز این است که این موضوع باحمایت مالی صورت گرفته است؟

وی همچنین در اظهاراتی خصمانه ادعا کرد: آنها به ایران بوسه زندگی می دهند و ایران، آنها را برای بهبود وجهه خود پس از اهداف طایفه گرایانه اش می خرد. مکالمه هایی فاش شده است که از دریافت کمک های مالی برای نشر تشیع در مصر و ساخت حسینیه ها پرده برمی دارد. آنها بویژه پس از تهدید علنی عربستان و همکاری با اخوان المسلمین علیه منافع مصر، فتنه می کارند و امنیت داخلی را برهم می زنند.

واکنش هنرمندان مصری به  جوسازی سلفی ها

این در حالی است که اقدامات سلفی ها و جوسازی های آنها از سوی هنرمندان حاضر در جشنواره غدیر بی پاسخ نمانده است. «فتوح احمد» بازیگر مصری حضور خود در این جشنواره را امری طبیعی دانست و گفت: «در این جشنواره از ما تقدیر شد و چیزی درباره تشیع مطرح نشد».

احمد از موضع جریان سلفی به شدت انتقاد کرد و افزود: ما به همراه ۷۰ کشور دیگر و به دعوت ملت عراق در این جشنواره شرکت کردیم. در این جشنواره درباره تشیع سخنی به میان نیامد و بدون هیچ مشکلی ازما تقدیر شد.

احمد بدیر: سلفی ها واقعیت را وارونه جلوه می دهند

از طرف دیگر «احمد بدیر» دیگر هنرمند حاضر در جشنواره غدیر،  از رسانه ها خواست تا به جوسازی سلفی ها که به دنبال تبلیغی نشان دادن این جشنواره هستند، توجهی نکنند و گفت: درعراق با هیچ شخصیت شیعی دیدار نکردم. الغدیر یک شبکه تلویزونی است که از ما دعوت کردند تا به عنوان مهمان و به هدف تقدیر از ما همراه هنرمندان دیگری از کشورهای مراکش، سوریه، لبنان و مصر دراین جشنواره شرکت کنیم. خبرنگارانی از روزنامه های الاهرام، الاخبار و الجمهوریه مصر نیز همراه ما بودند.

وی افزود: در حج بودم و پس از بازگشت از حج به این جشنواره رفتم. هیچ کس به اعتقادات من شک نمی کند. از نظر من این موضوع بی اهمیت است. بیشتر از این وارد جزئیات نمی شوم زیرا کسانی که چنین موضوعاتی را مطرح می کنند، چیزی نمی دانند و واقعیت را برعکس جلوه می دهند. آنها نبودند . آنها واقعیت را جعل می کنند و به دنبال به پا کردن سر وصدا و جوسازی رسانه ای هستند و دلیل آن هم این است «فاروق الفیشاوی» همراه ما نبود اما عکس او را در کنار ما قرار داده اند در حالی که وی سال گذشته به عراق رفته بود.

این هنرمند مصری تاکید کرد: یعنی اگر من به چین رفتم و از من تقدیر شد این به معنای این است که بودایی شده ام. باید بدانیم که وقتی از هنرمند درخواست تقدیر می شود، قطعا لبیک می گوید. باز هم می گویم با هیچ شخصیت شیعه دیدار و هیچ گپ و گفتی درباره تشیع نداشتم.  ناظران این جشنواره مردمی محترم بودند و با نهایت ادب و احترام با ما رفتار کردند.

آخرین اخبار