امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165938
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 318
به گزارش پیروان مــوعــود؛ کمیته فرعی امور تروریسم، منع گسترش تسلیحاتی و تجارت وابسته به کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا طرح موسوم به ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ کمیته فرعی امور تروریسم، منع گسترش تسلیحاتی و تجارت وابسته به کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا طرح موسوم به «قانون تحریم‌های سپاه پاسداران ایران» را طی چند روز آینده به بحث و رای خواهد گذاشت.

در صورت تصویب این طرح، که با حمایت 12 نماینده جمهوریخواه مجلس پیشنهاد شده، وزیر خزانه داری آمریکا موظف می‌شود در مدت 30 روز با ارایه گزارشی به کنگره تعیین کند که آیا سپاه پاسداران ایران دارای مشخصات لازم برای تعیین شدن به عنوان یک نهاد تروریستی می‌شود یا خیر.

در این گزارش به زمان دقیق بررسی این طرح اشاره نشده است.

در این طرح همچنین این پرسش مطرح میشود که آیا هیئت مدیره نهادی که توسط اعضای سپاه یا توسط نمایندگان و نهادهای تحت کنترل اعضای سپاه اداره می‌شوند، نهادی تحت کنترل دولت جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شوند یا خیر.

مساله سوم مدنظر این نمایندگان پاسخ به این پرسش است که چه عواملی در تعیین کنترل و منافع کنترل ذکر شده از سوی وزیر خزانه‌داری آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کنگره و سنای آمریکا طی دهه‌های گذشته به بهانه های مختلف تلاش کرده‌اند نهادهای دولتی ایران را تحت فشار و تحریم قرار بدهند.

منبع: فارس

آخرین اخبار