امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165941
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۳۱
تعداد بازدید: 290
به گزارش پیروان مــوعــود؛ ارتش سوریه پس از درگیری با تروریستهای جیش الاسلام در منطقه غوطه شرقی دمشق موفق شد در این منطقه پیشروی داشته ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ ارتش سوریه پس از درگیری با تروریستهای جیش الاسلام در منطقه غوطه شرقی دمشق موفق شد در این منطقه پیشروی داشته باشد.

وبگاه خبری «المصدر» گزارش داد که نیروهای سوری در جریان این درگیریها موفق شدند منطقه‌های «کتیبة الاشارة و المزارع» را که تا مناطق تل کردی و الریحان امتداد دارد به کنترل خود درآورند.

به گزارش این وبگاه، این منطقه از چند روز پیش شاهد درگیری ارتش سوریه با عناصر جیش الاسلام بود و جنگنده های سوری نیز در این منطقه مراکز فرماندهی و اتاق عملیات تروریستها را هدف قرار دادند.

ارتش سوری پس از به دست‌گیری کنترل رحبة الاشارة 533  و اشراف آتشباری بر کارگاههای تل الصوان به پیشروی خود به سوی مزارع شمالی و غربی الریحان ادامه دهد تا محدوده امنیت الرحبه گسترش یابد.

وزارت دفاع سوریه نیز سه شنبه (روز گذشته) اعلام کرد که نیروهای مسلح با همکاری گروههای دفاع ملی تلاش تروریستها برای نفوذ را ناکام گذاشته و پاتکی را آغاز کردند و پس از کنترل مزارع میان تل کردی و الریحان به تروریستها تلفات بسیاری وارد کردند.

 

درباره اهمیت آزادسازی رحبه الاشاره و منطقه المزارع باید گفت که با آزادی این مناطق، منطقه تل کردی و تل الصوان از نظر نظامی ساقط و مقدمه محاصره کامل تروریستها در این منطقه فراهم شده است.

ارتش سوریه توانست 4 بار تلاش جیش الاسلام در ضمن نبردهای «ذات الرقاع» را دفع کند؛ نبردهایی که در آن تروریستها در مناطق «حوش فارة و حوش نصری» پیشروی داشتند ولی پاتکهای ارتش سوریه سبب شد که علاوه بر این مناطق، کنترل مواضع تازه ای را نیز به دست گیرد.

منبع: فارس

آخرین اخبار
پربازدید ها