امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 165995
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۳۴
تعداد بازدید: 321
به گزارش پیروان مــوعــود؛ ارتش سوریه بعد از آزادسازی محله الفرافره که مستقیما از سمت شمال غرب به قلعه حلب متصل است، پیشروی مهمی کسب کرد. این پیشروی ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ ارتش سوریه بعد از آزادسازی محله الفرافره که مستقیما از سمت شمال غرب به قلعه حلب متصل است، پیشروی مهمی کسب کرد. این پیشروی بعد از درگیری‌های مستقیم با گروههای تروریستی به دلیل ماهیت منطقه و تعداد انبوه منازل مسکونی حاصل شد.

یک کارشناس نظامی به خبرنگار تسنیم در دمشق گفت که آزادسازی محله الفرافره با پیشروی از چندین محور به سمت این محله صورت گرفت که منجر به آزادسازی ساختمانهای اطراف آن و انهدام خطوط دفاعی تروریستها شد و در نتیجه آنها مجبور به عقب‌نشینی شدند

وی افزود: آزادسازی محله الفرافره، اولین خطوط دفاعی گروههای تروریستی از محلات قدیمی و محلات شرقی حلب را که از سه سال قبل در آنجا مستقر هستند، شکست. آزادسازی این محله، همچنین خط امداد امنی برای نیروهای سوری مستقر در داخل قلعه حلب ایجاد می‌کند.

محله الفرافره همچنین از موقعیت سوق الجیشی برخوردار است زیرا بر محله‌های قدیمی چسبیده به محله‌های شرقی حلب که تحت سیطره تروریست‌های جیش الفتح قرار دارد مشرف  است.

این کارشناس نظامی گفت که ارتش سوریه نیازمند فیصله دادن به نبردهای حلب قدیمی است تا بتواند وارد محلات شرقی حلب شود، زیرا در محلات شرقی تونلهای زیادی وجود دارد و تروریستها بارها از آن برای منفجر کردن مواضع ارتش سوریه استفاده کردند.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار
پربازدید ها