امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۸:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1660
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۴۸
تعداد بازدید: 192
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، برگزارکنندگان شصت و ششمین جشنواره فیلم کن در حالی پنج‌شنبه گذشته اسامی فیلم‌های بخش مسابقه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، برگزارکنندگان شصت و ششمین جشنواره فیلم کن در حالی پنج‌شنبه گذشته اسامی فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره کن را اعلام کردند که کشور‌های دانمارک، هلند، چاد،تونس، چین، اسپانیا با یک فیلم ایتالیا و ژاپن با دو فیلم و فرانسه و آمریکا هر کدام به ترتیب با 5 و 4 فیلم به بخش مسابقه جشنواره کن راه یافته‌اند.

سینمای ایران نیز امسال اگر چه با دو نماینده در بخش‌های کوتاه و سینه‌فونداسیون (دانشجویی) دارد ولی در بخش مسابقه هیچ نماینده‌ای ندارد.

کشورمان تاکنون تنها یک‌بار در سال 1997 برای فیلم «طعم گیلاس» ساخته «عباس کیارستمی» برنده نخل طلای کن شده است.

در میان کشورهای شرکت کرده در بخش مسابقه اگر چه فرانسه و آمریکا رکور دار است ولی سینمای ژاپن نیز با حضور دو فیلم با  نام‌های «سپر پوشالی» ساخته «تاکاشی میکه» و « «مثل پدر، مثل پسر» ساخته کوره ادا هیروکازو حضور پررنگی در این دوره از رقابت‌ها دارد.

این دو فیلم در دو ژانر کاملا متفاوت جنایی و خانوادگی ساخته شده  از جمله شانس‌های این دوره از رقابت‌ها محسوب می‌شوند که ممکن است سینمای این کشور را برای پنجمین بار به نخل طلا برساند.

همچنین سینمای آمریکا با 18 نخل طلا، در صدر جدول کشورهای برنده رقابت‌های کن و ایتالیا با 12 جایزه در مقام دوم این جدول قرار گرفته است.

فرانسه به عنوان میزبان رقابت‌های کن خود تاکنون 11 بار برنده نخل طلا بوده، سینمای دانمارک 4 بار و سینماهای چین و اسپانیا نیز همچون ایران تاکنون تنها 1 بار برنده این رقابت‌ها بوده‌اند.

در میان کشورهای راه یافته به بخش مسابقه جشنواره امسال کن، سه کشور هلند، چاد و تونس تاکنون شانس برای پیروزی در این بخش از رقابت‌ها را نداشته‌اند که شاید امسال اولین جایزه کن در تاریخ سینما برایشان کلید بخورد.

بنا بر گزارش‌های منتشر شده امسال 1858 فیلم برای دبیرخانه جشنواره کن فرستاده شد که از این میان 19 فیلم به بخش مسابقه راه یافتند.

این بخش از رقابت‌ها را هیأتی به ریاست «استیون اسپیلبرگ» داوری خواهد کرد.

«اصغر فرهادی»، کارگردان ایرانی برنده جایزه اسکار با جدیدترین ساخته‌اش با عنوان «گذشته»، به عنوان یکی از نماینده‌های سینمای فرانسه در بخش مسابقه جشنواره امسال شرکت کرده است.

از ویژگی‌های بخش مسابقه جشنواره امسال حضور چهره شاخص سینمای جهان است که از آن جمله می‌توان به «استیون سودربرگ»،«رومن پولانسکی»، «الکساندر پاین»، «برادران کوئن»،«پائولو سورنتینو» و «باز لورمن»  اشاره کرد.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار