امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166046
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۵۶
تعداد بازدید: 542
مدتی است جمله نه چندان دلچسبی بین شیعیان و محبان علی (ع) به بهانه تلنگر به خودی رد و بدل می شود با این مضمون؛ "حسین (ع) را منتظرانش کشتند!" اما آیا به حقیقت این چنین است؟!

به گزارش پیروان مــوعــود؛بار منفی این جمله بر روی ذهن شنونده معتقد و حتی غیر معتقد بقدری سنگینی می کند که نه تنها اثر تبشیری ندارد بلکه برای کسانی که آگاهی درستی از آن واقعه عظیم ندارند، همراه با آثار مخربی ناشی از دوری و انزجار ناخودآگاه از مقوله انتظار است.شاید به هر انسان عاقلی بگویید در قتل امام زمانت شریک خواهی بود اگر منتظرش هستی، آن فرد ترجیح دهد هیچگاه منتظر نباشد و همه چیز را به دست سرنوشت و مسیر مقدر شده دنیا بگذارد. شناخت پایه ای و اساسی از هر واقعه تاریخی با بررسی علت و معلول می تواند مسیر شناخت صحیح راه را برای هر فردی هموار کند.

 

واقعه عاشورا یک جنایت مخوف در دل سیاهی شب و در نقطه ای خالی از هر جنبده ای نیست، عاشورا در روز روشن و با حضور خیل عظیمی از جنود شیطان در حضور هزاران چشم بینا اتفاق افتاد در وسعتی که هم پیمانان ابلیس از آن زمان تا به امروز هر چقدر تلاش کردند تا آن جنایت را انکار و کمرنگ کنند، نتوانستند جوشش خونهای به ناحق ریخته شده بر آن سرزمین را متوقف کنند. برای درک صحیح عظمت حادثه کربلا باید به عقب برگشت، حتی عقب تر از زمان خلقت آدم (ع)! چهل هزار سال قبل تر از خلقت بشر خاکی، زمانی که پروردگار تبارک و تعالی اراده کرد نور حضرت محمد (ص) و علی (ع) را بیافریند، دشمنی و حسادت ابلیس به عنوان موجود مقرب درگاه خدا که سالها به عبادت پرداخته بود با دردانه های آفرینش آغاز گردید؛

"خداوند من و علی(ع) را چهل هزار سال قبل از خلقت آدم، از یک نور واحد خلق نمود.سپس آن را به دو نیمه کرد و همه اشیاء و موجودات را از نور ما خلق فرمود.سپس ما را در سمت راست عرش قرار داد و ما تسبیح و تهلیل و تکبیر خدا را گفتیم و ملائکه نیز به ما اقتدا کردند و تسبیح گفتند. پس هر کس در هر کجای عالم باشد و بندگی خدا را بنماید، از تعلیم من وعلی (ع) است. (وسیله المعاد،ص16)

از همین رو می توان نتیجه گرفت که دشمنی و کینه ابلیس نه از برتری جستن آتش بر جسم خاکی آدم و سرباز زدن از سجده بر غیر از خداوند بوده است بلکه به عظمت و مکرمت پیامبر(ص) و اهل بیت (ع) حسد ورزید و از امر پروردگار تمرّد کرد. خداوند هم به پاداش عبادت چند هزار ساله اش تا روز معینی به او مهلت داد.(سوره اعراف، آیه 16 و 17) ابلیس هم قسم جلاله یاد کرد که از پس و پیش،چپ و راست اغواگری را آغاز کرده و با انواع و اقسام شهوانیات، هوسرانی ها، حرص و طمع، ضلالت و گمراهی، آدمی را از صراط مستقیم که همان ولایت علی بن ابی طالب(ع) است، منحرف کند. به فرموده امام باقر (ع) همیشه شیعیان مقصود ابلیس بوده است و به تحقیق از دیگران فارغ است.(صافی از کافی-ج8،ص145،ح118)

به این ترتیب جنگ بین حق و باطل در دنیا شکل گرفت و در نهایت مردم به دو دسته تقسیم خواهند شد؛با ولایت، بی ولایت. پس واقعه عاشورا و حوادث بعد از آن، از همان روز خلقت آدم و سجده نکردن ابلیس آغاز و تا به امروز و حتی تا ظهور و قیام آخرین ذخیره خداوند ادامه خواهد داشت...

-------------------------------

اللهم عجل لولیک الفرج

 

 

آخرین اخبار
پربازدید ها