امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166051
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۲۷
تعداد بازدید: 308
به گزارش «پیروان موعود»، روزنامه ایندیپندنت در گزارشی ویژه در خصوص عملیات نظامی آنکارا در شمال سوریه نوشت: ترکیه 1000 سرباز از نیروهای ...

به گزارش «پیروان موعود»، روزنامه ایندیپندنت در گزارشی ویژه در خصوص عملیات نظامی آنکارا در شمال سوریه نوشت: ترکیه 1000 سرباز از نیروهای ویژه خود را برای  انجام ماموریت‌های سری به سوریه فرستاده است.

به گزارش این روزنامه، ترکیه پس از افزایش تنش میان آنکارا و واشینگتن در خصوص تسلیم کردن عبدالله گولن به این کشور، سربازان خود را به سوریه فرستاده است.

این روزنامه فاش کرد: در حالی که جهان شاهد کشتار و خونریزی در حلب است، ترکیه  چندین خودروی زرهی و جنگنده‌ را همراه با 1000 نفر از نیروهای ویژه خود برای ایجاد منطقه امن در مرز ترکیه و سوریه، به این کشور فرستاده است.

 بنابر افشاگری این روزنامه، عملیات ترکیه همزمان با گرم شدن روابط موسکو با سوریه و حمایت روسیه از نیروهای سوری در گسترش سلطه خود بر حلب بوده است. این درحالی است که ترکیه، مبارزان کُرد را هدف قرار می‌دهد. آمریکا نیز در این خصوص به ترکیه هشدار داده است.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، چندی پیش اعلام کرد: نیروهای ترکیه مراکز تجمع داعش را در شهر باب در 40 کیلومتری شمال شرق حلب هدف قرار خواهند داد.

اشتون کارتر، وزیر خارجه آمریکا، نیز گفته بود: آمریکا نمی‌خواهد نیروهای ترکیه یا نیروهای ارتش آزاد در این شهر حضور داشته باشند.

آخرین اخبار
پربازدید ها