امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166083
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۵۸
تعداد بازدید: 384
زنگ شروع مبارزه انسان و شیطان از لحظه ورود آدم و حوا به بهشت زمینی نواخته شد. از همان زمانی که خداوند به آنها امر فرمود به آن شجره ممنوعه نزدیک نشوید! شیطان از این فرصت استفاده کرد و آدم (ع) را با وسوسه رسیدن به بهشت جاویدان و همان ملک عظیم خداوندی مورد اغوا قرار داد.

آدم (ع) که در عهد خود نسبت به اقرار وجودی مهدی موعود(عج) عزم جدی نداشت و آن را فراموش کرده بود، با نزدیک شدن به میوه های آن درخت به زمین هبوط کرد تا با طی مراتب و کسب آمادگی، شرایطی را فراهم کند که بتواند مجال حضور در بهشت مهدی موعود(عج) را پیدا کند.

امام باقر (ع) درباره آیه 181 سوره آل عمران می فرمایند:

"خداوند از پیامبران پیمان گرفت و فرمود آیا من پروردگارتان نیستم؟گفتند:بلی، و اینکه آیا اقرار می کنید که محمد (ص) رسول من و علی (ع)، امیرالمومنین است و جانشینان پس از او، والیان امر و خازنان علم هستند و اینکه مهدی (ع) کسی است که توسط او دینم را نصرت و یاری می نمایم و توسط او دولتم را آشکار خواهم ساخت و از دشمنانم انتقام می گیرم و توسط او عبادت می شوم؟

پیامبران گفتند: اقرار آوردیم و شهادت دادیم! ولی آدم (ع) نه انکار کرد، نه اقرار پس برای آن پنج تن [نوح، ابراهیم، موسی،عیسی و محمد(ص)] به سبب اقرار آنها به مهدی (ع) منصب اولوالعزم دادیم و برای آدم عزمی بر اقرار آن نبود و این است معنی قول خدای تبارک و تعالی که می فرماید «و به راستی که ما از قبل، از آدم عهد گرفتیم، پس او فراموش کرد و برای او عزمی نیافتیم»" (بصائر الدرجات، ص70)

با حضور آدم و حوا بر روی زمین خاکی دشمنی و حسادت ابلیس وارد مرحله جدیدی از بروز و ظهور شده و او توانست اولین فرد از فرزندان آدم (ع) را اغوا کرده و از صراط مستقیم خارج و به قتل نفس به دلیل حسادت تشویق و ترغیب کند.به این ترتیب با قتل هابیل به دست قابیل، برادرکشی را بر روی زمین پایه گذاری کرد و از آن زمان به بعد بارها و بارها تاریخ شاهد کشته شدن انسانهای بی گناهی بود که از روی حسد و کینه معصومانه به قتل رسیدند.

تقابل جنود شیطان و نیروهای مومن و معتقد روز به روز جدی تر و سخت تر می شود تا بدین ترتیب انسانهای مخلص غربال شده و دولت تاسیس شده ابلیس با افزودن شمار انسانهای منحرف، طول عمر بیشتری یافته و به آن مشروعیت ببخشد.ابلیس به درستی فهمیده بود که اهل بیت (ع) تنها کسانی هستند که می توانند به این دولت ننگین و حاکمیت نامشروع پایان دهند، پس تا پای کشتن آنها پیش رفته و می رود...

 

*قسمتی از مطالب اقتباس از کتاب ملک عظیم خداوندی نوشته اسماعیل شفیعی سروستانی

----------------------------------------------------

اللهم عجل لولیک الفرج

آخرین اخبار
پربازدید ها