امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۴:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1661
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۴۸
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست»، پلیس آمریکا پس از چند روز امنیتی کردن شهر بوستون و حومه آن سرانجام «زوخار سارنایوف» ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست»، پلیس آمریکا پس از چند روز امنیتی کردن شهر بوستون و حومه آن سرانجام «زوخار سارنایوف» 19 ساله، دومین مظنون بمب‌گذاری را جمعه شب به وقت محلی، دستگیر کرد.

عملیات تعقیب و گریز منجر شده بود که سارنایوف در حیاط یک منزل پنهان شود و در حالی دستگیر شد که یکی از شهروندان «واترتاون» داخل قایقی که پشت خانه‌اش قرار گرفته بود، خون مشاهده کرد.
مظنون بمب‌گذاری بوستون، در زیر یک کاور پلاستیکی و درون قایقی پنهان شده بود که آغشته به خون بود.

دو مظنون بمب‌گذاری بوستون، برادر بودند که در قرقیزستان زندگی می‌کردند و احتمالاً قبل از آنکه در اوایل تا اواسط دهه 2000 به آمریکا سفر کنند، در کشورهای دیگری به سر می‌بردند.

مأموران پلیس پس از دریافت تماس تلفنی شهروند مذکور در واترتاون، در محل حاضر شدند و به سمت قایق نارنجک پرتاب کردند و پلیس اعلام کرد که سارنایوف زخمی است و در وضعیت وخیم جسمانی در بیمارستان است.

دستگیری جوهر سارنایوف به هفته هولناک در بوستون که با بمب‌گذاری آغاز شد و سه نفر کشته و 170 نفر دیگر زخمی شدند، پایان داد.

پس از حملات بوستون، مسلمانان آمریکایی با رفتاری متفاوت مواجه می‌شوند که خاطرات پس از حملات یازده سپتامبر را برای آنها زنده می‌کند. یکی از نگرانی‌های مهم جمعیت 6 میلیون نفری مسلمانان آمریکایی این بود که ممکن است مورد حمله واقع شوند.

به گفته بسیاری از مسلمانانی که این روزها با رسانه‌های مختلف در آمریکا مصاحبه می‌کنند، وقتی که یک سفیدپوست مرتکب جنایتی می‌شود، مسئولیت جنایت تنها متوجه همان شخص می‌شود اما اگر مظنون مسلمان باشد، کل جامعه مسلمانان مسئول شناخته می‌شود.

پلیس بوستون پس از تکمیل تحقیقات خود روز گذشته اعلام کرد که یکی از مظنونان بمب‌گذاری ماراتن بوستون به نام «تیمور لنگ» 26 ساله را کشته است که گفته می‌شود تیمور برادر سارنایوف بوده است.

سارنایوف 19 ساله توانست پس از درگیری با پلیس فرار کند که در نهایت در یک قایق پارک شده در حیاط پشتی یک خانه، دستگیر شد.

در طی عملیات دستگیری و تعقیب و گریز این دو مظنون بمب‌گذاری، یک پلیس کشته و تعدادی دیگر نیز زخمی شدند و پلیس گزارش کرد این دو برادر اصالتاً اهل «چچن» هستند.

تعدادی از اعضای خانواده این دو برادر، در مصاحبه‌هایی جداگانه، اعلام کردند که آن‌ها بی‌گناه هستند و تأکید داشتند که پلیس آمریکا می‌خواهد این حمله را به آنها نسبت دهد.

به گزارش بی بی سی، «انزور سارنایوف»، پدر دو مظنون که در روسیه به سر می‌برد، گفت پسرانش نمی‌توانسته‌اند دست به کشتار بزند و تیمور را «یک فرشته واقعی» توصیف کرد.
 

 
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها