امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۲۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166119
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۴۸
تعداد بازدید: 407
بعد از نجات بشریت از گمراهی و ضلالت توسط نوح نبی(ع) ابلیس به اسرار مهمی دست پیدا کرد و سرّ نجات و جلوگیری از سقوط به سراشیبی انحراف انسان را به دست آورد!

نوح نبی (ع) 950 سال بی وقفه مردم را به پرستش خداوند دعوت کرد و در طی این مدت تنها گروه قلیلی به او گرویدند و از این گروه هم تا زمان نازل شدن عذاب وسیع الهی تعداد اندکی در کنارش باقی ماندند و در نهایت خداوند از طریق جبرئیل (ع) به او وحی کرد کشتی بزرگی بسازد و در زمان نزول عذاب خود و پیروانش را از آسیب در امان بدارد. وجود این کشتی برای همه دنیا اثبات شده و بقایای آن توسط گروهی از دانشمندان معدن شناسی روسی در ژوئیه 1951م کشف شد که وجود یک تخته چوب مستطیلی در میان چوبهای پوسیده آنها را متحیر کرد زیرا حروفی بر روی آن منقّش شده بود.

دولت روسیه تحقیق و بررسی درباره این تخته چوب را در 27 فوریه 1953 آغاز کرد و پس از 8 ماه کاوش، اسرار آن تخته چوب برای کمیته تحقیق کشف شد و مشخص گردید که این تخته چوب از کشتی نوح نبی (ع) باقی مانده و برای مددخواهی چیزهایی بر آن نوشته شده و بر کشتی نصب شده است. عباراتی به زبان سامانی بر روی آن نوشته شده بود، زبان رایج در آن زمان و چندی بعد از آن زبان سامی یا سامانی بوده که از شاخه های مختلف آن عبرانی، سریانی، قبطی، عربی و... است، که ترجمه و شرح آن بدین قرار است: "ای خدی من، ای مددکار من به لطف و مرحمت خود و به طفیل ذوات مقدّس:محمّد، ایلیا،شبّر،شبیر و فاطمه، دست مرا بگیر...{توضیحات کامل و تصویر آن لوح در مجلات و روزنامه ای دنیا به طور کامل در کتاب علی و پیامبران آورده شده است} برگرفته از ماهنامه موعود)

کشتی نوح نبی (ع) با همه وسعتش باز هم گنجایش محدود و کوچکی داشت و نمی توانست در تمام عالم عینیت پیدا کند در حالیکه امام حسین (ع) را کشتی نجات نامیدند و این کشتی هیچگاه انسان مستاصلی را که در آن سوار شده باشد حتی اگر گناهکار باشد پیاده نمی کند تا به سر منزله مقصود برساند. کسی که به عشق حسین (ع) و به امید نجات و شفا به او متوسل شود، خداوند هرگز او را دست خالی رها نمی کند.

حضرت نوح (ع) هم دست به دامان اهل بیت (ع) شد تا قوت قلب بگیرد و بتواند آن همه رنج را تحمل کند و رسالتش را به پایان برساند. پس کشتی حسین (ع) محدود به زمان خودش نمی شود. وقتی رسالت، هدایت و نجات توسط پنج تن آل عبا قدمتی قبل از حضورشان بر روی زمین دارد، پس پذیرفتن دشمنی شیطان با آنها از قبل از خلقتشان هم دور از ذهن نیست.

 

هر چه جمعیت بشری و گروههای انسانی به مرور زمان افزونتر شد، تلاش ابلیس برای انحراف آدمیان شدت بیشتری گرفت. با وجود اینکه حضرت نوح (ع) خالص ترین ها را با خود سوار کشتی کرد اما بعد از فرو نشستن آبها در زمین و محو شدن نشانه های عذاب، زندگی عادی انسانی مجدد از سر گرفته شد و ابلیس به کمک نفس امّاره آدمی دوباره تشکیل سپاه شیطانی اش را آغاز کرد و به تاختن ادامه داد تا مقدمات بروز و ظهور عاشورا را با قدرت هر چه تمام تر فراهم آورد...

 

--------------------------------------------

اللهم عجل لولیک الفرج

 

آخرین اخبار
پربازدید ها